Ślubowanie klasy strażackiej w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica

  • KW
  • 2015-11-10 14:56:28
Ślubowanie klasy strażackiej w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica
  • Foto: TV Gawex

10 listopada o godzinie 13:00 w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku nastąpiło ślubowanie pierwszej klasy liceum o profilu strażackim. To już kolejny rocznik, przed którym 3 lata nie tylko nauki, ale także specjalnego szkolenia.

Na ślubowaniu zjawiła się nie tylko dyrekcja szkoły, lecz także Starosta Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Lis oraz Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Szczecinku Adam Serafin. W swoich przemówieniach podkreślili oni powagę zawodu strażaka i rolę, jaką pełni on w służbie społeczeństwu.

Ślubowanie było także okazją do świętowania odzyskania niepodległości. W przeddzień najważniejszego święta narodowego, w szkole urządzono akademię by odpowiednio uczcić ten dzień. Usłyszeć mogliśmy pieśni patriotyczne, podziwiać uczniów tańczących poloneza, a także przypomnieć sobie historię Polski.

Uczniowie klas strażackich kształcą się pod okiem zawodowych strażaków, w oparciu o nowoczesny sprzęt pożarniczy i ratowniczy. Dzięki autorskiemu programowi nauczania mogą oni uzyskać kwalifikacje Strażaków-Ratowników oraz Inspektorów Ochrony Przeciwpożarowej. Jeśli w trakcie nauki w liceum uczniowie odkryją w sobie prawdziwą pasję do pracy w straży pożarnej, czy innych służbach mundurowych, po maturze mają doskonałe podstawy, by starać się o przyjęcie do szkół mundurowych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzi kadra Państwowej Straży Pożarnej. Życzymy, aby ta pasja pozwoliła im pracować w wybranym zawodzie.

Relacja ze ślubowania już dzisiaj w TV GAWEX. Zapraszamy!

Ślubowanie klasy strażackiej w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: