Uroczyste akademie z okazji 11 listopada w Przedszkolu Tęcza i Gimnazjum nr 2

  • KW
  • 2015-11-10 14:37:08
Uroczyste akademie z okazji 11 listopada w Przedszkolu Tęcza i Gimnazjum nr 2
  • Foto: TV Gawex

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości to szczególna data dla narodu polskiego. Wówczas w całej Polsce, odbywają się rozmaite uroczystości, upamiętniające odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów. Jest to również dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego we wszystkich szkołach i placówkach pozaszkolnych, wszelkie akademie upamiętniające to święto odbywają się dzień wcześniej.

Na ten dzień dzieci i młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku przygotowały program opiewający w wiersze i piosenki upamiętniające Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczysta akademia w Gimnazjum nr 2 rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Polski, a następnie przyszedł czas na program artystyczny i wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych. To szczególne święto jest bardzo dobrą okazją dla dzieci i młodzieży, aby jeszcze bardziej zgłębić wiedzę na temat historii naszego kraju, a także oddać się refleksji nad pojęciem patriotyzmu - mówią nauczyciele.

Obchody tego wyjątkowego dla Polski święta zorganizowały również maluchy ze szczecineckiego Przedszkola Tęcza. Oprócz katechizmu polskiego dziecka i wierszy, dzieci wspólnie odśpiewały hymn państwowy. Najmłodsi przygotowując się do tych uroczystości mieli niełatwe zadanie. Najpierw zapoznali się z niełatwą historią naszego kraju, jednak jak podkreśla wychowawca Marzena Charmuszko, maluchy bardzo chętnie brały udział w przygotowaniach do dzisiejszej akademii i na uznanie zasługuje fakt, że przygotowały się najlepiej jak potrafiły. Zarówno pod względem wykonań, jak i odświętnego stroju.

Miejskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada tradycyjnie rozpoczną się o godz. 11:00 uroczystą mszą świętą w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szczecinku. Więcej na ten temat: Narodowe Święto Niepodległości - plan obchodów w Szczecinku

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: