64 interwencje w stosunku do 61 osób - tygodniowy raport działań Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-11-10 09:29:54
64 interwencje w stosunku do 61 osób - tygodniowy raport działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 2.11.2015 do 8.11.2015 r. strażnicy podjęli 64 interwencje w stosunku do 61 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 12 zdarzeń, w 11 przypadkach interwencje podjęli strażnicy miejscy.

3.11.2015 około godziny 15:40 do patrolu Straży Miejskiej patrolującego ulicę Wyszyńskiego podeszła kobieta, która wskazała pijanego chłopca prosząc o interwencję z uwagi na jego zachowanie. Biegał po ulicy powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na widok strażników zaczął uciekać podczas nadawania przez sygnalizator światła koloru czerwonego, zmuszając kierowców do gwałtownego hamowania. W momencie zatrzymania przez strażników wyrywał się a następnie uderzył strażniczkę pięścią w rękę, a następnie w klatkę piersiową. Podczas zatrzymania znieważał strażników słowami wulgarnymi. Został obezwładniony i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w radiowozie. Jak się okazało, był to piętnastolatek. Został przekazany Policji.

5.11.2015 r. około godziny 16:35 patrol straży miejskiej zauważył na ul. Limanowskiego rowerzystę, który poruszał się całą szerokością chodnika. Po jego zatrzymaniu i sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna wydychał prawie 2 promile alkoholu w powietrzu. Rowerzysta ten został przekazany Policji.

6.11.2015 około godziny 19:10 operator monitoringu ujawnił grupę młodych osób niszczących przystanek komunikacji miejskiej na ulicy Kołobrzeskiej. Patrol, który udał się na miejsce ujawnił zniszczone dwie szyby w przystanku. Sprawców nie udało się zatrzymać.

7.11.2015 w godzinach rannych patrol straży miejskiej ujawnił wybitą szybę w przystanku komunikacji miejskiej na ul. Polnej. Jak ustalono w rozmowie z mieszkańcami sąsiednich budynków, szyba została wybita około godziny 00 przez grupkę przechodzących młodych osób. Sprawców można było zatrzymać gdyby świadek zdarzenia telefonicznie powiadomił o tym Policję lub straż miejską.

8.11.2015 około godziny 8:50 dyżurny Straży Miejskiej został poinformowany telefonicznie, iż na skrzyżowaniu ulic Wiśniowa/Drahimska jest remontowany budynek, od którego na skutek wichury odpięło się rusztowanie. Ruchy rusztowania pod wpływem wiatru zagrażają osobom przechodzącym. Strażnicy na miejscu potwierdzili to. Na miejsce wezwano straż pożarną, która doraźnie zabezpieczyła rusztowanie a następnie powiadomiono zarządcę budynku oraz firmę wykonującą remont.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: