Trwa remont Oddziału Pediatrycznego szczecineckiego szpitala

  • KW
  • 2015-11-09 13:42:59
Trwa remont Oddziału Pediatrycznego szczecineckiego szpitala
  • Foto: TV Gawex

Od lipca br. trwa w szczecineckim szpitalu długo wyczekiwany remont Oddziału Pediatrycznego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi pacjenci na oddział zostaną przyjęci w pierwszych miesiącach 2016 roku.

Będzie to nowy oddział pediatryczny, który będzie spełniał wszystkie wymogi związane z Ministerstwem Zdrowia. Myślę, że będzie to następny oddział, który dorówna oddziałowi chirurgii urazowo-ortopedycznej, czy też oddziałowi internistycznemu - mówił przed rozpoczęciem prac w szpitalu Krzysztof Lis, Starosta Powiatu Szczecineckiego. Na czas remontu oddział pediatrii został przeniesiony na oddział wewnętrzny, który znajduje się w nowym skrzydle szczecineckiego szpitala. Jak zaznacza Koordynator Oddziału Pediatrycznego, Grażyna Żyłka, personel i władze szpitala starają się, aby było przyjaźnie w tym okresie dla dzieci i rodziców, którzy przebywają w szpitalu, a także ze zniecierpliwieniem wszyscy czekają na koniec remontu i możliwość korzystania z nowych sal.

Oddział, który oddamy do użytku będzie oddziałem w nowoczesnej technologii o znacznie większej powierzchni. Pierwsi pacjenci będą mogli tu przebywać prawdopodobnie na początku 2016 roku. Data zakończenia remontu uzależniona jest nie tylko od prac budowlanych, lecz także od wyposażenia oddziału w różne sprzęty - mówi Radosław Niemiec, Prezes Spółki Szpital w Szczecinku.

Władze szpitala planują, aby szczecinecki oddział pediatryczny był oddziałem najlepiej usprzętowionym w dawnym województwie koszalińskim. Naszą ideą jest stworzenie przyjaznego oddziału dla rodziców i ich dzieci. Bardzo dobry sprzęt medyczny to najważniejszy punkt, ponieważ oddział do tej pory nie posiadał dobrego sprzętu. Zdobyte środki finansowe pozwolą na zakup sprzętów potrzebnych do badań dzieci w ciężkich stanach zdrowotnych - mówi Marek Ogrodziński, dyrektor ds. medycznych szczecineckiego szpitala. Aktualnie trwają też rozmowy z lekarzami - specjalistami, którzy mieliby leczyć dzieci przebywające szczecineckim oddziale pediatrycznym. Nowością będzie oddzielna izba przyjęć dla najmłodszych, którzy będą kierowani bezpośrednio do oddziału pediatrycznego. Chcemy, aby te dzieci nie spotykały się z pacjentami dorosłymi w ramach SOR. W naszym założeniu dzieci wraz z rodzicami od razu będą wjeżdżały na oddział pediatryczny i tu będą przyjmowane - dodaje nasz rozmówca.

Cała inwestycja jest finansowana z kilku źródeł. Pierwszym źródłem jest dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, część środków została pozyskana także z funduszy unijnych - RPO.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: