''Z odblaskiem bezpiecznie'' - przekonali się o tym pierwszoklasiści

  • KW
  • 2015-11-05 12:54:31
''Z odblaskiem bezpiecznie'' - przekonali się o tym pierwszoklasiści
  • Foto: TV Gawex

Sala kina Wolność zapełniła się dziś dwukrotnie po brzegi. A to z powodu finału akcji ''Z odblaskiem bezpieczniej'', która ma zachęcić wszystkich, szczególnie najmłodszych, do używania odblasków.

Profilaktykę należy prowadzić właśnie od najmłodszych, więc do kina Wolność zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych. Pokazujemy, że odblaski zwiększają nasze bezpieczeństwo, ale również są bardzo modne - zapewnia Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej Szczecinek. Do udziału w czwartkowym wydarzeniu zostali zaproszeni uczniowie pierwszych klas wszystkich szczecineckich szkół podstawowych. Impreza z uwagi na sporą liczbę uczestników została podzielona na dwa etapy.

Dzisiaj, na świetnie zaaranżowanej scenie kina Wolność, zaprezentowali się najmłodsi wokaliści oraz szkolne grupy i zespoły. Nie zabrakło innych atrakcji – uczniowie z pomocą szczecineckiej Straży Miejskiej oraz SAPiKu przygotowali między innymi wyjątkowy pokaz mody, podczas którego zaprezentowali sposoby, jak można nosić odblaski, udowadniając, że są one nie tylko bezpieczne, ale też bardzo modne. Dzieci obejrzały również krótki spot filmowy, który pokazał, dlaczego używanie odblasków jest tak ważne i konieczne. Na zakończenie spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał od organizatorów odblaski z prośbą częstego z nich korzystania.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (05.11) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: