Narodowe Święto Niepodległości - plan obchodów w Szczecinku

  • KW
  • 2015-11-10 16:04:29
Narodowe Święto Niepodległości - plan obchodów w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Jak co roku, 11 listopada, w kolejną rocznicę odrodzenia się państwa polskiego, zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Tegoroczna uroczystość tradycyjnie rozpocznie się o godz. 11:00 w kościele pod wezwaniem NNMP w Szczecinku. Po uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny, w asyście szczecineckich ułanów z Klubu kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich, poczty sztandarowe oraz wszyscy uczestnicy obchodów udadzą się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy którym zostaną złożone pamiątkowe kwiaty i wieńce. Po okolicznościowym przemówieniu Burmistrza Szczecinka, Jerzego Hardie-Douglasa, harcerze rozdadzą wszystkim chętnym śpiewniki i rozpocznie się kolejna odsłona miejskiego śpiewania.

Organizowane w tej formule już od kilku lat obchody tego święta pokazały, że mieszkańcom naszego miasta bardzo spodobał się ten pomysł, dlatego też na stałe wprowadziliśmy go do scenariusza niepodległościowych uroczystości. Warto więc przypomnieć sobie słowa kilku patriotycznych pieśni, które wspólnie zaintonujemy 11 listopada (I Brygada, Szara piechota, Przybyli ułani, Szwoleżerowie). We wspólnym śpiewie pomogą nam szczecineccy ułani, więc o efekt końcowy możemy być spokojni.

Druga z przygotowanych niespodzianek adresowana jest do miłośników biegania. Miejski Klub Lekkoatletyczny wspólnie z Parkrun Szczecinek już po raz drugi zorganizują Nocne Spotkanie Biegowe - Święto Niepodległości, na które zapraszamy dzień wcześniej, 10 listopada o godzinie 20:00. Zbiórka pod pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego.

info: T. Czuk/UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: