Uczennica ZSS STO jurorem na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Poznaniu

  • KW
  • 2015-11-05 11:26:24
Uczennica ZSS STO jurorem na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Poznaniu
  • Foto: TV Gawex

Społeczne Liceum STO ma kolejny powód do dumy. Jedna z uczennic, Anna Elisabeth Bloem wygrała miejsce w loży jurorskiej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 29.11-06.12.2015.

Zamiłowanie do filmu i aktorstwa zaczęło się od czasu gdy przyjechałam do Polski, bo mieszkam tu dopiero od siedmiu lat. W Holandii, kiedy miałam wziąć udział na przykład w przedstawieniu, strasznie się bałam. Tutaj, w Polsce, z czasem zaczęłam to lubić i bardzo się tym interesować. Mam marzenie, aby zostać aktorką -  mówi nam Anna Elisabeth Bloem, laureatka konkursu. Aby zdobyć miejsce w jury 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młodego Widza w Poznaniu Anna musiała nakręcić krótki film opowiadający o tym, dlaczego lubi chodzić do kina. O konkursie uczennica dowiedziała się od Pani Jolanty Sierpińskiej, nauczyciel historii sztuki w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku. Stwierdziłam, że to może być fajne, nakręciłam i wysłałam film. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że wygram -  przyznaje Anna. W filmie, który trzeba było nakręcić i przesłać na konkurs należało opowiedzieć na pytanie dlaczego chodzisz do kina. Opowiadałam w filmie między innymi o tym, że często chodzę do kina ze znajomymi, a po każdej obejrzanej produkcji dyskutujemy wspólnie co nam się podobało, a co nie - mówi Anna. Anna bardzo interesuje się filmem i jak podkreśla chciałaby związać swoją przyszłość z tą dziedziną i po ukończonym liceum startować do szkoły aktorskiej.

Festiwal Filmowy w Poznaniu rozpoczyna się 29 listopada i potrwa do 6 grudnia. Anna, jako jedna z członków jury, będzie miała za zadanie obejrzeć około stu filmów krótkometrażowych.

Młodej laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w spełnianiu marzeń!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: