Sezon 2016 bez Projektu Plaża ale z balonami, festiwalem disco polo i... strefą kibica na Euro 2016

  • KW
  • 2015-11-04 11:49:03
Sezon 2016 bez Projektu Plaża ale z balonami, festiwalem disco polo i... strefą kibica na Euro 2016
  • Foto: TV Gawex

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury zakończyła planowanie imprez i wydarzeń na nadchodzący 2016 rok. Kamil Klimek, dyrektor SAPiKu, zdradził nam na co mogą liczyć mieszkańcy i turyści w kolejnym sezonie.

Jesteśmy chwilę po rozmowach budżetowych. Plany nie zostały jeszcze zatwierdzone przez Radę Miasta, jednak mam nadzieję, że nasze propozycje spotkają się z aprobatą radnych - rozpoczął rozmowę z nami Kamil Klimek. Początek roku i sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy najwięcej dzieje się w szczecineckim kinie Wolność. Mieszkańcy mogą wówczas liczyć na szereg koncertów, spotkań z teatrem, czy kabaretem. Chcielibyśmy, aby chociaż raz w miesiącu do Szczecinka przyjeżdżała gwiazda, która zapewni szczecinecczanom sporą dawkę kultury i rozrywki - mówi dyrektor Kamil Klimek. Szczególnie w tym okresie jesienno-zimowym. SAPiK szczególnie jednak przygotowuje się do sezonu letniego. Miniony okres letni i wszystkie przygotowane dla mieszkańców i turystów atrakcje, zaliczone zostały pod wieloma względami do udanych, a pod względem frekwencji pobite zostały wszelkie rekordy.

Co czeka nas w sezonie imprezowym 2016? Na pewno możemy liczyć na kolejną edycję Art Pikniku. Ruszają już przygotowania, a cel na kolejną edycję jest taki, aby utrzymać tegoroczny wysoki poziom i pnąć się jeszcze wyżej - zapewnia dyrektor SAPiKu. Kolejne, wielkie imprezy, na które możemy liczyć już po raz trzeci to festiwal disco polo i festiwal balonowy. Wzorem ubiegłorocznych wakacji chcemy, aby w każdy weekend odbywały się imprezy kulturalne, sportowe czy inne. Dzięki temu mamy nadzieję, że nasze miasto będzie postrzegane jako ciekawe, pełne interesujących wydarzeń, gdzie zarówno mieszkaniec, jak i turysta, znajdzie coś dla siebie i nie będzie się u nas nudził -  mówi K. Klimek.

Dla fanów sportu także przygotowane zostanie coś specjalnego. W 2016 roku uwaga wszystkich Polaków będzie skupiona na meczach piłkarskich, rozgrywanych w ramach Euro 2016, więc postanowiliśmy zorganizować strefę kibica. Wzorem tego, co zrobiliśmy na Euro 2012, w Szczecinku stanie telebim, trybuny oraz całe miasteczko, gdzie będzie można kibicować naszej drużynie - informuje nasz rozmówca. Nowością w sezonie letnim 2016 będzie kino plenerowe. Jak zaznacza dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, nie będzie to jednorazowy pokaz, tak jak w roku ubiegłym, lecz seanse będą odbywały się raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie pod Zamkiem. Spotkania ''pod chmurką'' będą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

W kalendarzu imprez nie ma Projektu Plaża realizowanego przez TVN. Natomiast inne, cykliczne już imprezy, które na pewno nie znikną ze szczecineckiego kalendarza to między innymi koncerty w ramach Parku Pachnącego Muzyką, festiwal Materiafest, czy Dixie Rajd Old Mobile, który w tym roku spotkał się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: