Gmina Szczecinek chce zarejestrować lądowisko w Wilczych Laskach

  • KW
  • 2015-11-04 09:19:18
Gmina Szczecinek chce zarejestrować lądowisko w Wilczych Laskach
  • Foto: fot. Marcin Maziarz, www.trails.pl

Prawdopodobnie na wiosnę lotnisko w Wilczych Laskach zostanie zarejestrowane jako lądowisko. Gmina Szczecinek złożyła już stosowne dokumenty w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Na razie lądowisko ma dotyczyć połowy pasa startowego - informuje nas wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Docelowo jednak gmina będzie starała się zagospodarować cały pas startowy na lotnisku w Wilczych Laskach. Aktualnie złożone zostały dokumenty do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W tej chwili musimy uzupełnić nasz wniosek i pewne elementy związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i bezpieczeństwem lotów. Mam nadzieję, że do końca listopada uzupełnimy te wnioski i na wiosnę będziemy mieli lądowisko na Wilczych Laskach - zaznacza wójt.

Ostatnio do Urzędu Gminy Szczecinek złożona została także nietypowa propozycja utworzenia portu lotniczego. To fantastyczne przedsięwzięcie, tylko jak się wczytaliśmy w tą propozycję to my mielibyśmy wybudować ten port i jeszcze dopłacać do nierentownych kursów - relacjonuje nasz rozmówca. Troszeczkę nam więc emocje opadły i na dzień dzisiejszy realizujemy projekt związany z lądowiskiem - dodaje.

Zarejestrowanie lotniska nie znaczy także, że nie będzie można z niego korzystać. W przypadku organizacji imprez, na przykład zlotów motoryzacyjnych SCS Clubu, lądowisko się na ten czas wyłącza z użytkowania. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: