Złocieniec. Dwukrotny pożar nielegalnego wysypiska opon

  • KW
  • 2015-11-02 13:22:01
Złocieniec. Dwukrotny pożar nielegalnego wysypiska opon
  • Foto: Łukasz Sołtys

Noc z 1 na 2 listopada była bardzo pracowita dla strażaków ze Złocieńca, Budowa oraz z Drawska Pomorskiego. Dwukrotnie zadysponowani oni zostali do pożaru nielegalnego składowiska opon.

1 listopada, późnym wieczorem, jednostki straży pożarnych zostały zadysponowane do pożaru nielegalnego wysypiska opon na terenie starej cegielni w Złocieńcu przy ul.Drawskiej. Ktoś postanowił zrobić sobie tam składowisko zużytych opon i część z nich płonęła. Strażacy opanowali sytuację i ugasili pożar, jednak nie na długo. W godzinach nocnych, już 2 listopada, jednostki wróciły w to samo miejsce tylko  w inną część składowiska. Opony ponownie były w ogniu. Jak mówią strażacy, najprawdopodobniej przyczyną pożaru było celowe podpalenie.

W dwóch akcjach udział brały: jednostka OSP Złocieniec, jednostka WSP Budowo, JRG Drawsko Pomorskie oraz policja. Akcja pożarnicza zakończona została około godziny 3:00. W jej trakcie zużyto ponad 1000 litrów wodnego roztworu środka pianotwórczego. Tylko takie ilości środka pozwoliły na opanowanie pożaru i dokładne pokrycie całego składowiska.

info: OSP Złocieniec

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: