5 nietrzeźwych kierowców, 6 kolizji, 1 wypadek - podsumowanie akcji ZNICZ 2015 w powiecie szczecineckim

  • KW
  • 2015-11-02 10:52:29
5 nietrzeźwych kierowców, 6 kolizji, 1 wypadek - podsumowanie akcji ZNICZ 2015 w powiecie szczecineckim
  • Foto: TV Gawex

5 nietrzeźwych kierujących, 1 po użyciu alkoholu, 6 kolizji drogowych, 1 wypadek drogowy, w których obrażeń doznała 78-letnia kobieta, to bilans tegorocznych działań szczecineckich mundurowych pod nazwą ZNICZ 2015.

 Pomimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń medialnych dotyczących wzmożonych działań policji na naszych drogach okres od 30.10 – 02.11 br. był czasem intensywnej pracy szczecineckich mundurowych. Złą passę rozpoczął 56-letni mieszkaniec Tychowa, który został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Grzmiąca przez mundurowych z Posterunku Policji w Barwicach - mówi mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP Szczecinek. Kierujący pojazdem marki Renault Espace miał 1,19 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W czasie trwającej interwencji na miejsce przyjechali zgłaszający, którzy mijali się na trasie z pojazdem renault i widzieli jak kierujący jedzie środkiem jezdni. Mijając się, na szczęście nie doszło do kolizji pomiędzy pojazdami, ale szybko o tym zdarzeniu poinformowali mundurowych przypuszczając, że powodem tak niebezpiecznego zachowania na drodze może być alkohol.

Następnego dnia ok godz. 10:00 do Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie pojazdem marki Opel Vectra przyjechał 26-letni mieszkaniec gminy Borne Sulinowo, który chciał przebadać się na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Nim jednak to uczynił nie zastosował się do znaku B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach. Interweniujący policjanci szybko zareagowali na popełnione wykroczenie, a podczas badania okazało się, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu - relacjonuje A. Matys. Podczas badania 26-latek miał 0,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna oświadczył, że przyjechał samochodem bo chciał sprawdzić swój stan trzeźwości przed dalszą podróżą samochodem, ale, jak dodał, nie przemyślał do końca swojego postępowania.

Tego samego dnia o godz 10:45 mundurowi z Posterunku Policji w Barwicach na terenie Barwic zatrzymali do kontroli rowerzystę. 42-letni mieszkaniec gminy Barwice podczas badania miał 1,67 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

O godz 12:20 na terenie gminy Borne Sulinowo doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem VW Golf chcąc wykonać manewr skrętu w lewo został uderzony w tył pojazdu przez kierującego VW Polo, który oświadczył że nie zauważył jak poprzedzający go pojazd zatrzymał się i zasygnalizował manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafiły dwie kobiety pasażerki VW Golf. Jedna z kobiet po przeprowadzonych badaniach została zwolniona do domu, natomiast u 78-letniej kobiety stwierdzono złamanie kilku żeber po lewej i prawej stronie. Kierujący pojazdami w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Około godziny 13:00 w Szczecinku na ul. Cieślaka, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem kierujący pojazdem marki Mercedes zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a wskutek niezachowania niezbędnego odstępu od poprzedzającego pojazdu kierujący pojazdem Renault Scenic uderzył w tył Mercedesa -  informuje rzecznik prasowa. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 38-letni kierujący pojazdem Renault Scenic jest pod wpływem alkoholu. Podczas badania miał 1,01 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku zderzenia się pojazdów żaden z pasażerów nie ucierpiał.

W miejscowości Wierzchowo o godz. 16:45 został zatrzymany przez patrol Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy pojazd marki VW Transporter. 41-letni mieszkaniec gminy Szczecinek podczas badania miał 1,13 mg/l w wydychanym powietrzu. W samochodzie przebywała czwórka małoletnich pasażerów w wieku od 13 do 11 lat, a kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jak tylko mężczyzna wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i przed sądem odpowie także za popełnienie wykroczenia - kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień, za co otrzyma dodatkową grzywnę.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: