Upojony alkoholem 15-latek oraz skradziony znak drogowy - tydzień interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-11-02 10:37:01
Upojony alkoholem 15-latek oraz skradziony znak drogowy - tydzień interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 26.10.2015 do 1.11.2015 r. strażnicy podjęli 69 interwencji w stosunku do 97 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 29 zdarzeń, w 27 przypadkach interwencję podjęli strażnicy miejscy.

28.10.2015 około godziny 19 dyżurny Straży Miejskiej został telefonicznie powiadomiony o chłopcu, który na ul. 9-go Maja ma zaczepiać przechodniów. Po przybyciu na miejsce strażnicy spotkali rowerzystę, który twierdził, że był przez chłopca zaczepiany. Rowerzysta wskazał gdzie ten chłopiec ten przebywa. Strażnicy niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Chłopca zastano na ul. Mariackiej i jak się okazało był to upojony alkoholem piętnastolatek. Nie reagował na wezwania zarówno matki jak i strażników, a podczas wykonywania czynności był niezwykle agresywny, usiłował atakować strażników. Został obezwładniony i przekazany patrolowi policji.

30.10.2015 około godziny 20:35 operator kamer monitoringu wizyjnego zaobserwował jak na ul. Bohaterów Warszawy, doskonale znany z wielu wcześniejszych interwencji mężczyzna, zaczął zaczepiać i prowokować przechodniów, aż jeden z przechodzących zakończył jego zaczepki celnym uderzeniem. W wyniku uderzenia zaczepiający przewrócił się na chodnik.

W nocy z 30 na 31.10.2015 r. operator kamer monitoringu wizyjnego zaobserwował trzy osoby niosące znak drogowy w kierunku ulicy Koszalińskiej. Policjant, który pełnił służbę ze strażnikami zakończył postępowanie mandatem karnym, a znak wrócił na swoje miejsce.

1.11.2015 około godziny 13:13 interwencja przy sklepie na ul. 28-go Lutego wobec mężczyzn spożywających tam alkohol i zakłócających porządek publiczny. Po wylegitymowaniu ich i przygotowaniu materiałów do sądu, o godzinie 13:35 strażnicy odnotowali kolejną interwencję wobec jednego z wcześniej legitymowanych mężczyzn. Tym razem już upojony alkoholem do nieprzytomności leżał na ziemi.

Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to także czas intensywniejszego patrolowania cmentarza celem zapobiegania kradzieżom i różnego rodzaju incydentom na cmentarzu - mówi Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, Grzegorz Grondys.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: