Druga doba akcji Znicz 2015 - uważajmy na drogach!

  • KW
  • 2015-11-01 11:10:18
Druga doba akcji Znicz 2015 - uważajmy na drogach!
  • Foto: TV Gawex

Od piątku na terenie naszego województwa trwa akcja Znicz 2015 i zaplanowana jest do wczesnych godzin rannych w poniedziałek. Wstępnie oceny są takie, że święto przebiega spokojnie.

Akcja znicz zakończy się dopiero jutro, policjanci proszą o rozwagę i ostrożność na drogach. W prowadzonych działaniach sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. Do tej pory w naszym regionie na drogach, jak i w rejonie cmentarzy jest spokojnie i bezpiecznie. O piątku w województwie było łącznie 7 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych, nikt nie zginął.

Wczoraj miały miejsce dwa wypadki. Rano po godzinie 9.00 w Kołczewie (gmina Wolin) na skrzyżowaniu kierujący VW Passat wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. 35- letni motocyklista z urazem barku trafił do szpitala, a kierowcy samochodu policjanci zatrzymali prawo jazdy. W południe w Choszcznie 9- letnia dziewczynka w miejscu niedozwolonym wbiegła pod nadjeżdżający samochód marki Daewoo Nubira. Dziecko z urazem głowy oraz ogólnymi potłuczeniami ciała trafiło do szpitala.

Intensywny ruch pieszych i pojazdów jak ocenili mundurowi miał miejsce wczoraj tuż przed południem i trwał do ok. godziny 15:00- 16.00. W Szczecinie największe utrudnienia były przy ul. Milczańskiej i innych ulicach przyległych do nekropolii. Wiele osób przyjechało na cmentarz samochodami, w związku z czym zabrakło wyznaczonych w tym rejonie miejsc parkingowych. Oczekujące pojazdy tamowały ruch. Policjanci musieli wprowadzić inną organizację ruchu aby rozładować utworzony zator.
 
Od piątku do dzisiejszego popołudnia policjanci zatrzymali około 20 kierowców po alkoholu. Ruch na drogach jest płynny nie odnotowano dzisiaj większych utrudnień.

info: www.zachodniopomorska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: