''Czerwony domek'' w parku bez mieszkańców ale z usługami

  • KW
  • 2015-10-30 13:07:53
''Czerwony domek'' w parku bez mieszkańców ale z usługami
  • Foto: TV Gawex

Zgodnie z przyjętym przez szczecinecką Radę Miasta wieloletnim programem związanym z zasobami mieszkaniowymi, charakterystyczny czerwony budynek w Parku Miejskim znajdujący się na ulicy Ordona, przestał pełnić funkcje mieszkalne. Mieszkańcy są stamtąd sukcesywnie wykwaterowywani, a niebawem powinniśmy dowiedzieć się co będzie się znajdowało w ''czerwonym domku''.

Plan zagospodarowania przestrzennego mówi o rezygnacji z funkcji mieszkaniowej, która do tej pory była tam realizowana. Budynek ten powinien zostać przeznaczony pod usługi turystyczne lub innego rodzaju usługi - mówi Daniel Rak, zastępca Burmistrza Szczecinka. Aktualnie w budynku przy ulicy Ordona mieszkają dwie rodziny, które z końcem października br. zostaną wysiedlone i przeniesione do innych lokali.

Zarządcą i właścicielem tego budynku jest ZGM TBS. ''Czerwony domek'' zostanie on najpierw wysiedlony, następnie wykonana zostanie wycena i zgodnie z wszystkimi procedurami, jakie obowiązują przy sprzedaży nieruchomości, zostanie on wystawiony na sprzedaż. Ten budynek jest świetnie położony i aż się prosi, aby powstała tam jakaś fajna usługa. Obok mamy muszlę koncertową, zabytkowy park i realizacja planu zagospodarowania jest tu bardzo pożądana - twierdzi nasz rozmówca.

Komentarze (2)

Jerzy 2015-10-30 17:42

Powinien zostać przeznaczony pod usługi turystyczne,lody,kawka,posiłki,pamiątki dla turystów,itp. Innego rodzaju usługi,zabrzmiało groźnie!

Adam 2015-10-31 10:04

Jestem za tym żeby tam powstały ,,innego rodzaju usługi'' tyle u nas bez robotnych pań :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: