Akcja Znicz 2015 - wzmożone kontrole szczecineckiej policji

  • KW
  • 2015-10-29 13:28:50
Akcja Znicz 2015 - wzmożone kontrole szczecineckiej policji
  • Foto: TV Gawex

Każdego roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy dla policjantów. Szczecinecka policja już teraz apeluje o rozwagę szczególnie jeśli chodzi o parkowanie i poruszanie się przy cmentarzu komunalnym.

Musimy pamiętać, że kolejna akcja Znicz to kolejne statystyki, które po pierwszym, listopadowym weekendzie zawsze są zatrważające - zaznacza Anna Matys, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Planujmy sobie dzień, jeśli mamy alternatywę nie jechać samochodem na groby naszych bliskich, skorzystajmy z niej. Unikniemy tym sposobem stania w korkach, denerwowania się, a co za tym idzie także drobnych zdarzeń drogowych, kolizji - dodaje. Jeśli ktoś skorzysta z samochodu, warto zwrócić uwagę na zmiany oznakowania, gdyż 1 listopada na pewno takie będą. Uszanujmy zakazy zatrzymywania się, gdyż w tym dniu są one szczególnie ważne ze względu na wzmożony ruch drogowy - ostrzega A. Matys.

Aby zachować porządek szczecinecka policja prosi kierowców o korzystanie ze specjalnie wyznaczonych parkingów i tym samym nie blokowanie głównych ulic oraz przejść obok cmentarza. 1 listopada w Szczecinku będą wyznaczone specjalne parkingi między innymi na terenie bazy PKS. Możemy także zostawiać pojazdy przy pobliskich marketach oraz przy Mc'Donaldzie i dalej udajmy się pieszo na cmentarz - apeluje rzecznik prasowa KPP.  Policja apeluje także, aby nie zostawiać w samochodach cennych rzeczy - właściwe zabezpieczenie może nas uchronić przed kradzieżą. Tradycyjnie jak w latach poprzednich, w ramach policyjnej akcji ''Znicz 2015'' policjanci będą również sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Wzmożonych patroli policyjnych możemy się spodziewać już dzisiaj w okolicy cmentarza komunalnego.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach w dniach 31 października od godziny 18:00 do godziny 22:00 oraz 1 listopada od godziny 8:00 do godziny 22:00 obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

Przypominamy Państwu także o dodatkowych kursach autobusów miejskich w Szczecinku, w dniach 31 października oraz 1 listopada. Szczegóły w artykule: Dodatkowe kursy autobusów miejskich w sobotę (31.10) oraz w niedzielę (01.11)

Akcja Znicz 2015 - wzmożone kontrole szczecineckiej policji

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: