PWiK kończy wymianę instalacji sanitarnej i wodociągowej na Placu Wolności i ulicy 9-go Maja

  • KW
  • 2015-10-29 11:23:35
PWiK kończy wymianę instalacji sanitarnej i wodociągowej na Placu Wolności i ulicy 9-go Maja
  • Foto: TV Gawex

Przez kilkanaście dni w centrum Szczecinka mogliśmy zauważyć intensywne prace związane z wymianą instalacji wodociągowej i sanitarnej. Wszystko w ramach zbliżającej się przebudowy Placu Wolności i ulicy 9-go Maja.

Prace przeprowadzane w ostatnich dniach na Placu Wolności i ulicy 9-go Maja związane były ze zbliżającą się inwestycją, czyli z gruntownym remontem i przebudową Placu Wolności oraz ulicy 9-go Maja - mówi Tomasz Czuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Szczecinek. Wymiana dobiega już końca, instalacje zostały wymienione, więc plac jest już przygotowany pod kolejny etap działań. Pracami w centrum naszego miasta zajęło się szczecineckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które już zapowiedziało kolejną wymianę instalacji w roku 2016 na ulicy Wyszyńskiego.

Niebawem powinien zostać ogłoszony przez Urząd Miasta Szczecinek przetarg, który wyłoni wykonawcę gruntownej przebudowy Placu Wolności i ulicy 9-Maja. Jest tam naprawdę wiele do zrobienia, jednak dzięki pracom remontowym wykonanym przez PWiK od strony instalacji wodno-kanalizacyjnej jesteśmy przygotowani - zaznacza Tomasz Czuk.

Przypomnijmy, że w ramach rewitalizacji na Placu Wolności zostaną zamontowane ledowe lampy, listwy ledowe i podświetlenia różnych elementów. Pojawią się także drzewa, nowa nawierzchnia i fontanna. Prace będą przeprowadzane w roku 2015 i 2016.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: