Bezpieczniej w naszym mieście. Kolejna kamera na podczerwień

  • KW
  • 2015-10-29 09:20:49
Bezpieczniej w naszym mieście. Kolejna kamera na podczerwień
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki ratusz zaplanował w bieżącym budżecie inwestycje związane z bezpieczeństwem mieszkańców. Kamery na podczerwień mają wesprzeć szczecinecką Straż Miejską w nadzorze nad terenami najbardziej zagrożonymi rozbojami i wandalizmem.

Szczecinecka Straż Miejska od początku roku zajmuje się obsługą monitoringu miejskiego, który przejęła od Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. To dzięki monitoringowi ujawniamy obecnie, średnio 200 zdarzeń miesięcznie - mówił nam cztery miesiące po przejęciu nadzoru nad monitoringiem Komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys. Taka wykrywalność utrzymuje się do tej pory, co w znacznej mierze przekłada się na bezpieczeństwo w naszym mieście. Monitoring jest doskonałym narzędziem prewencji i ujawniania zdarzeń, jeśli do nich doszło, bo Strażnik Miejski nie zawsze jest w danym miejscu, a kamera już tak. Są natomiast takie obszary, gdzie obecny system kamer nie domaga. Chodzi tu głównie o miejsca słabo oświetlone lub duże przestrzenie, które wymagałyby kamer ruchomych - dodał komendant.

Dlatego też tam, gdzie monitoring był, jednak nie przyczyniał się do poprawy bezpieczeństwa, postanowiono go zmodyfikować. Szczególnie chodziło o poprawę bezpieczeństwa nocą. Pierwsze dwie kamery na podczerwień pojawiły się jeszcze w okresie letnim, mowa tu o Mysiej Wyspie oraz o Placu Wolności. Teraz przyszedł czas na kolejną kamerę na podczerwień, która zainstalowana została na ulicy Ordona przy I LO im. Księżnej Elżbiety.

Bezpieczniej w naszym mieście. Kolejna kamera na podczerwień

Komentarze (3)

2015-10-29 12:09

Żadne bezpieczniej tylko Orwell się kłania.

dubidu 2015-10-29 12:55

Taka kamera przydała by się na ul.Szafera

Pozdrawiam 2015-10-29 14:22

No to niebędzie można palić za rogiem :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: