Kronospan niebawem rozpocznie budowę hotelu pasywnego nad Trzesieckiem

  • KW
  • 2015-10-27 15:00:34
Kronospan niebawem rozpocznie budowę hotelu pasywnego nad Trzesieckiem
  • Foto: Kronospan

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kompleksu hotelowo-szkoleniowo-wypoczynkowego nad jeziorem Trzesiecko w Szczecinku. Inwestorem jest firma Kronospan.

O hotelu, który ma powstać z inicjatywy Kronospanu można było usłyszeć już jakiś czas temu. Okazuje się jednak, że niebawem słowa zamienią się w czyny i budowa hotelu pasywnego nad Trzesieckiem niebawem się rozpocznie. Jak deklaruje firma, jest to jedno z działań mających na celu rozwój regionu. Zakład Kronospan w Szczecinku jest zakładem dużym i nowoczesnym, produkującym wyroby w oparciu o innowacyjne technologie. Dlatego też nasza firma ma wymagania związane z rynkami międzynarodowymi. Ciągle inwestujemy w nowe technologie, prowadzimy działalność edukacyjną i szkoleniową -  mówi Beata Rafało, rzecznik prasowa firmy Kronospan. Pomysł wybudowania hotelu pasywnego to tak naprawdę strategia rozwojowa firmy. Jak zaznacza rzecznik prasowa, Kronospan postanowił połączyć walory Szczecinka z tym, co firma ma najlepsze, co może pokazać i zaoferować w naturalnym otoczeniu. Dzięki temu będziemy mogli zaprosić naszych klientów, przeszkolić ich na miejscu, pokazać, co można wyprodukować z płyty wiórowej, stosując tym samym najlepsze technologie - dodaje B. Rafało.

Żeby inwestycja mogła dojść do skutku, najpierw było potrzebne pozwolenie na budowę, które wydane zostało już przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Pozwolenie obejmuje nie tylko sam budynek, lecz także między innymi drogi wewnętrzne. Pozwolenia już mamy, jednak nadal nad wnętrzami pracują dwa biura projektowe - jedno polskie i drugie brytyjskie - informuje Beata Rafało. Budynek będzie miał ponad 2,5 tys. m2. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na koniec 2015 roku, natomiast zakończenie to przełom lat 2016/2017.

Atrakcyjny obiekt stanie nad jeziorem Trzesiecko w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego. Poniżej przedstawiamy Państwu wizualizacje zewnętrzne budynku przekazane nam przez firmę Kronospan.

Komentarze (3)

mieszkaniec 2015-10-27 19:23

To PO co niedawno miasto fundowało Krono drogę dojazdową i parking, z naszych podatków sokoro stać ich na budowę ekstrawaganckiego hotelu.

BRANCEK 2015-10-27 19:58

... ,a co to jest " hotel pasywny???... --- to coś podobnego jak z filmu: Poranek kojota " ...a co to jest k...wa świerzop?..." Czy istnieje przeciwieństwo, np. hotel aktywny i czy ma to związek z aktywnością np. taką jak sławne kominy. Rozumiem, że na hotelu pasywnym nie będzie kominów i dymu, ale proszę o ujawnienie o co chodzi w tej tajemnicy. Wyjaśnienie mile widziane.

google 2015-10-28 13:28

Wystarczy google i minuta wolnego czasu - https://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_pasywny

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: