Radna będzie posłanką. Szykują się zmiany w Radzie Miasta Szczecinek

  • KW
  • 2015-10-27 12:59:26
Radna będzie posłanką. Szykują się zmiany w Radzie Miasta Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Małgorzata Golińska, radna Rady Miasta Szczecinek kandydowała w tegorocznych wyborach do Sejmu. Jak się wczoraj dowiedzieliśmy udało jej się zdobyć wystarczającą liczbę głosów, aby otrzymać mandat poselski. Szykują się więc zmiany w szczecineckim ratuszu.

Małgorzata Golińska startująca do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskała 7612 głosów, co daje jej mandat poselski w polskim parlamencie. Małgorzata Golińska jest także radną Rady Miasta Szczecinek, więc w momencie decyzji o przyjęciu mandatu poselskiego, będzie musiała ona zrezygnować z mandatu radnej. W takiej sytuacji mieszkańcy z okręgu, w którym mandat uzyskała w wyborach samorządowych Małgorzata Golińska, będą musieli ponownie zagłosować i wybrać osobę, która zajmie jej miejsce.

Mowa tu o okręgu nr 2, a w jego skład wchodzą ulice Brzegowa, Cicha, gen. L. Niedźwiadka – Okulickiego, gen. M. Tokarzewskiego – Karaszewicza, gen. S. Grota - Roweckiego, gen. T. Bora-Komorowskiego, Gołębia, Jaskółcza, Jastrzębia, Krajobrazowa, Krucza, Kukułcza, Letniskowa, Łowiecka, Orla, Pogodna, Połczyńska, Przytulna, Radosna, Skowronkowa, Słowicza, Sowia, Sójcza, Spacerowa, Trzesiecka, Turystyczna, Wczasowa, Wypoczynkowa, Żeglarska, Żurawia.

Komentarze (11)

marcyk 2015-10-27 15:34

powinna zmienić sie ordynacja wyborcza jezeli ktoś niespełna rok temu kandydował i dostał sie do rady miasta powinien mieć zakaz kandydowania do wyższych instancji aż do czasu wygaśnięcia mandatu radnego Jednym słowem olała wyborców bo to oni ja wybrali zeby zrobiła cos dla miasta a teraz ucieka NIE ŻYCZE JEJ POWODZENIA W WARSZAWCE

banholio 2015-10-27 16:13

Widać suweren uznał drogi Marcyku że czas aby pani zajęła się poważniejszymi sprawami a swoją dezaprobatę masz prawo wyrazić i tu i przy urnie...

Kinia 2015-10-27 16:28

Jak będzie tak "aktywnym" posłem jak jej ojciec, to dla miasta nic nie załatwi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Darek 2015-10-27 16:49

Komentarz poniżej - typowa polska zawiść..... coś w stylu uważam, że jak sąsiad złamie nogę, to mi się będzie lepiej chodzić...... Osobiście gratuluję Pani Małgorzacie wyniku i sukcesu wyborczego, a także cieszę się, że Szczecinek będzie reprezentowany przez dwóch posłów. Miałem okazję rozmawiać z obojgiem i uważam, że nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie... Dobry leśnik i dobry stomatolog, a ludzi na poziomie w Szczecinku nie brakuje, radnego wybrać, to nie problem.

andrzej 2015-10-27 17:24

Nie martw się marcyk Pan Suchowiejko może przejąć Jej miejsce wyborcy Jemu też zaufali

zbc 2015-10-27 20:36

Tzn według marcyka nie powinna teraz być radną żeby móc kandydować? Cóż za zadziwiająca filozofia. Ciekawe jakie masz zdanie o rezygnacji z mandatu przez Douglasa, Raka, Ochockiego i Misztaka w 2011 roku oraz pobierania przez lata byłego TW komunistycznych służb i bezprawnie sprawującego mandat przewodniczącego rady?

Olo 2015-10-27 21:43

W mieście nie mogła nic zrobić PO dobrze ją zablokowało , chociaż są osoby które wypowiedziały swoje zdanie i do dziś są szykanowani przez wodza PO.

Do marcyk 2015-10-28 07:22

Oj zazdrośnik z PO

Michael 2015-10-28 17:03

Misztaka I Ochockiego Rak z Douglasem i prawnicy PO zrobili w .... Wiec raczej nie powinienes ich do jednego wore wrzucac. Ale racje niewatpliwie masz. A panic golinska ok. Mysle , ze rozwinie skrzydla w Sejmie.

Stanisław 2015-10-29 14:18

A czy nie jest tak że do Rady Miasta powinna wejść osoba, która w wyborach samorządowych otrzymała drugi wynik w tym okręgu i z tego co pamiętam byłaby to Pani Renata Rak. Bo kto teraz będzie brał udział w takich wyborach uzupełniających?

Pozdrawiam 2015-10-29 14:20

Pan Suchowiejko teraz chyba wróci na swoje dawne stanowisko dyr. STO jak wójt Babiński na stanowisko nauczyciela WF.