Z odblaskiem bezpieczniej - wspólna akcja Straży Miejskiej i SAPiKu

  • KW
  • 2015-10-27 07:56:10
Z odblaskiem bezpieczniej - wspólna akcja Straży Miejskiej i SAPiKu
  • Foto: moto.pl

W dniu 5 listopada br. w kinie Wolność Straż Miejska w Szczecinku wraz z Samorządową Agencją Promocji i Kultury przeprowadzą wspólnie akcję pt. „Z odblaskiem bezpieczniej".

Chcemy uświadomić przede wszystkim pieszych, poruszających się drogą po zmierzchu poza terenem zabudowanym, o obowiązku używania elementów odblaskowych. Idea pomysłu organizowania takich akcji powstała z uwagi na liczne wypadki, w których uczestniczyli piesi. Często nie posiadali oni elementu odblaskowego, przez co kierowca nie był w stanie odpowiednio szybko zareagować - informuje mł. spec. Paulina Peciak-Nazarewska ze szczecineckiej Straży Miejskiej. Przypomnijmy, przepis ten obowiązuje od 31 sierpnia  2014 roku. Do akcji „Z odblaskiem bezpieczniej" przyłączył się Inspektorat Funduszu PZU, który przekazał odblaski dla najmłodszych.

Poprzez organizowaną akcję organizatorzy chcą zachęcić wszystkich do używania odblasków, nie tylko tych poruszających się poza terem zabudowanym, ale i wszystkich innych. Profilaktykę należy prowadzić właśnie od najmłodszych, więc do kina Wolność zaproszono uczniów szkół podstawowych. Pokażemy, że odblaski zwiększają nasze bezpieczeństwo, ale również są bardzo modne - zapewnia P. Peciak-Nazarewska.

Do realizacji akcji włączyli się podopieczni SAPIKU – Zespół Tańca Współczesnego Rebelia oraz uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich i Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego. Organizatorzy wydarzenia pragną zwrócić uwagę na to, aby nie traktować przepisu obowiązku używania elementów odblaskowych jako kolejnego wymogu, ale ponad wszystko stawiać własne bezpieczeństwo, bo przecież to ono jest najważniejsze, a każdy odblask je zwiększa.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: