Pomosty pływające na Trzesiecku prawie gotowe

  • KW
  • 2015-10-22 11:56:08
Pomosty pływające na Trzesiecku prawie gotowe
  • Foto: TV Gawex

Po trzech przetargach miastu Szczecinek ostatecznie udało się wyłonić wykonawcę stanicy wędkarskiej na jeziorze Trzesiecko. Prace rozpoczęły się z końcem sierpnia od uporządkowania terenu. Teraz dobiega końca budowa pomostów pływających.

Budowa stanicy powinna zakończyć się do końca bieżącego roku. Nad Trzesieckiem, przy plaży wojskowej, trwają więc intensywne prace wykonywane przez jedną ze szczecineckich firm, która wygrała przetarg. Z dnia na dzień zauważyć można zwiększającą się ilość pływających pomostów, powstałych z tak zwanego styropianu hydrotechnicznego - dzięki niemu pomosty będą się unosiły na powierzchni wody. Na czas budowy pomosty umiejscowione są na obszarze plaży wojskowej, jednak po jej zakończeniu zostaną one przeciągnięte na obszar stanicy wędkarskiej. Do końca tego tygodnia pomosty powinny być już gotowe.

Koszt inwestycji to 736 tys. zł brutto. Stanica składał się będzie z kompleksu pomostów pływających o łącznej długości około 80 metrów, wiaty do składowania wioseł i kapoków oraz betonowego slipu, umożliwiającego wodowanie łodzi. Całość terenu zostanie również oświetlona, powstaną też ogólnodostępne toalety i miejsca rekreacyjne.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: