Szczecineccy muzycy nagrają wspólnie bożonarodzeniowy album

  • KW
  • 2015-10-21 12:39:17
Szczecineccy muzycy nagrają wspólnie bożonarodzeniowy album
  • Foto: archiwum TV Gawex/Art Piknik Orkiestra

Jedną z atrakcji podczas tegorocznej edycji Art Pikniku był koncert Art Piknik Orkiestry. W jej skład weszli, pochodzący z naszego miasta, muzycy, którzy na art-piknikowej scenie zagrali i zaśpiewali wspólnie kilkanaście utworów. Projekt spotkał się wówczas z ogromnym uznaniem wśród widowni oraz wśród mieszkańców Szczecinka. Jak się okazuje, na tym nie koniec - szczecineccy twórcy nagrają teraz album bożonarodzeniowy.

Chcielibyśmy, aby mieszkańcy nie zapomnieli o Art Pikniku. Dlatego też, w ciągu miesiąca, zorganizowana zostanie wystawa ''Art Piknik w obiektywie'', a kolejnym projektem, który zrodził się w naszej głowie dość niedawno, będzie wydanie płyty CD z kolędami, nagranymi przez szczecineckich muzyków oraz muzyków zaprzyjaźnionych - mówi nam Rafał Staniszewski, współorganizator największego wydarzenia kulturalnego w naszym mieście Art Pikniku. Do tego projektu organizatorzy zaprosili zespoły ze Szczecinka oraz zespoły zaprzyjaźnione z Art Piknikiem. Pomysł ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i aprobatą muzyków. Niebawem będziemy mogli więc usłyszeć na płycie wspólnie wykonania zespołów i artystów jakich jak: Czwarta nad Ranem, Dixie Band, Magdalena Szuba, Materia, Magdalena Górecka, Maja Wysoczańska czy Molten Bone.

Rafał Staniszewski zdradził nam także, że zwieńczeniem tego projektu będzie wspólny koncert. Wiemy, że nie uda nam się zebrać wszystkich, bo sama Art Piknik Orkiestra czy Czwarta nad Ranem to liczne grupy, jednak marzy nam się, aby jeszcze w okresie świątecznym muzycy wystąpili w kinie Wolność lub w którymś ze szczecineckich kościołów - usłyszeliśmy od R. Staniszewskiego. Jak zaznacza, jest to wyjątkowy projekt z różnorodnością stylów, o czym świadczy fakt, że na płycie znajdziemy kolędy w stylu operowym, poezji śpiewanej, hip-hopu czy... metalu.

Honorowy patronat nad muzyczną inicjatywą objęli Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas oraz Starosta Powiatu Szczecineckiego, Krzysztof Lis. Pomysłodawcy tego wydarzenia liczą także na wsparcie od firm, instytucji i osób prywatnych, gdyż to właśnie dzięki takim osobom możliwe są inicjatywy mające na celu promocję naszego miasta.

W ramach projektu bożonarodzeniowego pomysłodawcy organizują także konkurs. Padł pomysł, aby nagrać kolędę szczecinecką. Dlatego ogłaszamy konkurs na słowa do tej kolędy. Mamy już linię melodyczną i szukamy zdolnych ludzi, którzy spróbują podjąć wyzwanie i napisać tekst do szczecineckiej kolędy - informuje nasz rozmówca. Najlepszy tekst pojawi się na płycie, a linia melodyczna do odsłuchania będzie dostępna na facebookowym profilu Art Pikniku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: