Krasnoludki w szczecineckim Schronisku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-10-20 19:01:14
Krasnoludki w szczecineckim Schronisku
  • Foto: Schronisko Szczecinek

Wizyty w schronisku dla zwierząt maja uwrażliwić dzieci na potrzeby zwierząt i zachęcić je do pomocy. W trakcie takiej wizyty dzieci mogą zobaczyć w jakich warunkach przebywają bezdomne zwierzęta i co należy robić aby o nie odpowiednio dbać. W trakcie rozmów maluchy mogą dowiedzieć się także, że zwierzę to nie zabawka, tylko przyjaciel, za którego ponosimy odpowiedzialność i nigdy nie powinniśmy go porzucać.

W poniedziałek 19.10 w odwiedziny do szczecineckiego schroniska zawitały „Krasnoludki” czyli dzieci z przedszkola „Krasnoludek”. Przedszkolaki wraz  z opiekunami przywiozły prezenty dla  wszystkich zgromadzonych w schronisku psów i kotów. Maluchy zwiedziły schronisko pod opieką trzech Pań wychowawczyń i pracowników schroniska. W trakcie wizyty okazało się, że dzieci były prawidłowo przygotowane do wizyty w schronisku. Dzieci zachowywały się bardzo ostrożnie i przestrzegały zasad bezpieczeństwa. Nie było krzyków, wyciągania rąk w kierunku zwierząt, ani wkładania ich do boksów z psami.
Był spokojny spacer bez stresowania psów. Nie zabrakło również osobistego kontaktu z wybranymi kotami, które dawały się dzieciom "miętosić".
Dyrekcja i pracownicy schroniska jeszcze raz serdecznie dziękują za kolejne wsparcie naszych zwierząt.

 Info: Schronisko Szczecinek

Krasnoludki w szczecineckim Schronisku

Komentarze (1)

Mama 2015-10-21 20:05

Gratulacje dzieciaczki słodziaczki

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: