Atmosfera rywalizacji wzrasta. Niszczone są plakaty i banery wyborcze

  • KW
  • 2015-10-20 12:31:09
Atmosfera rywalizacji wzrasta. Niszczone są plakaty i banery wyborcze
  • Foto: TV Gawex

Za pięć dni wybory parlamentarne. Kandydaci na posłów i senatorów przez całą kampanię wyborczą, na różne sposoby, zachęcają do oddania na nich swojego głosu. Jednym z tych sposobów jest rozwieszanie plakatów i bannerów wyborczych w miejscach publicznych. Niestety, część plakatów w Szczecinku została zniszczona przez wandali.

Atmosfera rywalizacji związana z październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu ciągle wzrasta. W naszym mieście widać to szczególnie po zniszczonych plakatach i banerach wiodących Komitetów Wyborczych. Ucierpiały między innymi plakaty Małgorzaty Golińskiej z Prawa i Sprawiedliwości, Wiesława Suchowiejko i Piotra Zientarskiego z Platformy Obywatelskiej. Nieznani sprawcy zniszczyli materiały wyborcze, zamalowali je, porozdzierali lub pozrywali. Kto za to odpowiada? Mamy nadzieję, że nie robią tego przeciwnicy polityczni - mówią nam koordynatorzy kampanii kandydatów do parlamentu. To nie jest sposób na wygranie - dodają.

Przypomnijmy, wszystkie materiały wyborcze, oznaczone przez komitety wyborcze, zgodnie z art. 109 § 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeksu Wyborczego podlegają ochronie prawnej. Ochrona prawna materiałów wyborczych to zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźba kary. Niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny do 5000 zł. Jeśli zniszczenia przekraczają kwotę 250 zł. , to zgodnie z art. 67 § 1 Kodeksu Wykroczeń czyn taki podlega karze aresztu lub grzywny.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

ja 2015-10-20 14:57

Tak mi się zdaje, że to tylko przedsionek, tego co będzie po wyborach

Patriota 2015-10-20 17:15

Kopaczka przegrała debatę i Platforka się mści

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: