Wyjątkowo burzliwe obrady w szczecineckim ratuszu

  • KW
  • 2015-10-19 14:51:10
Wyjątkowo burzliwe obrady w szczecineckim ratuszu
  • Foto: TV Gawex

Dzisiejsza sesja rady miasta rozpoczęła się o godzinie 9:30 i pośród wielu punktów, zakładających głosowania, znalazły się między innymi te, które dotyczyły podniesienia stawek podatków za nieruchomości i transport, planu gospodarki niskoemisyjnej oraz wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Szczecinku. Jak można się było spodziewać, nie zabrakło dyskusji przed głosowaniami.

Sesję rozpoczęły dwa okolicznościowe wystąpienia. Pierwsze z nich wygłosił Burmistrza Szczecinka - Jerzy Hardie-Douglas,  który w imieniu własnym oraz pracowników Muzeum Regionalnego w Szczecinku podziękował Panom Robertowi Sawickiemu oraz Andrzejowi Dymińskiemu za przekazanie na rzecz tutejszego muzeum zbioru arabskich, wczesnośredniowiecznych monet. Państwa znalezisko stanie się z pewnością jedną z największych numizmatycznych atrakcji Ziemi Szczecineckiej - powiedział Burmistrz Szczecinka, wręczając jednemu z ofiarodawców list gratulacyjny wraz z nagrodą pieniężną. Zaraz po nim, na mównicy pojawił się Poseł na Sejm RP, Wiesław Suchowiejko, który podsumował przebieg swojej kadencji oraz poselskiej aktywności na rzecz regionu.

Po wystąpieniu Posła, radni rozpoczęli debaty. Największe kontrowersje wzbudził projekt uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji "Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Szczecinek''. W wyniku burzliwej dyskusji radni jednogłośnie zdecydowali się zdjąć projekt tej uchwały z porządku obrad. Będzie on najprawdopodobniej procedowany podczas najbliższej sesji Rady Miasta, po naniesieniu w nim niezbędnych poprawek i zmian edytorskich.

Ważnym punktem dzisiejszych obrad był również wybór ławników do Sądu Rejonowego na kadencję 2016-2020. W głosowaniu tajnym radni wybrali sześciu ławników, którzy zasiadać będą w Sądzie Rejonowym oraz w Sądzie Pracy. Również punkt przeznaczony na pytania i wnioski radnych był momentem, w którym i radni i burmistrz spierali się, między innymi o dostawy na teren Szczecinka, do firmy Kronospan, odpadów drewna poużytkowego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: