Kolejny reżyser zachwycony Złocieńcem

  • KW
  • 2015-10-19 14:38:17
Kolejny reżyser zachwycony Złocieńcem
  • Foto: ZOK

18 października Złocieniecki Ośrodek Kultury odwiedził reżyser Marcin Bortkiewicz. Spotkał się z widzami przy okazji projekcji filmu "Noc Walpurgi", który otrzymał główną nagrodę na festiwalu "Młodzi i film" w Koszalinie.

Akcja filmu toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler. Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert, umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę.

Marcin Bortkiewicz to przedstawiciel młodego pokolenia. Gra, pisze, reżyseruje. Jego debiutancki film uwodzi plastyczną urodą i pulsuje energią aktorów – Philippe’a Tłokińskiego i Małgorzaty Zajączkowskiej. To historia o tym, że przeszłości nie da się zapomnieć, ani wyrzucić, ani odciąć - mówi o swoim dziele. Podczas spotkania w Złocieńcu reżyser zdradził ciekawostki na temat filmu i jego powstawania. Gość przekonał publiczność, że jest warsztatowo sprawnym reżyserem, ale też człowiekiem, który kocha kino i ma w nim coś do opowiedzenia.

info: ZOK

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: