Bobolickie Pąki Przedsiębiorczości rozdane

  • KW
  • 2015-10-19 13:59:45
Bobolickie Pąki Przedsiębiorczości rozdane
  • Foto: TV Gawex

Pod koniec zeszłego tygodnia, w piątkowy wieczór (16.10) odbyła się IV Bobolicka Gala Przedsiębiorczości, na której Burmistrz Miasta Pani Mieczysława Brzoza, tradycyjnie już, nagrodziła wyróżniających się przedsiębiorców ze swojego regionu. W tym roku gmina Bobolice uzyskała również zaszczytny tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego 2015.

Już po raz czwarty w Bobolicach nagrodzono najefektywniejszych przedsiębiorców. Sprawuję swój urząd od 2010 roku i wówczas już wiedziałam, że nie ma ciała, które by scalało wszystkich przedsiębiorców i pomagało im w dążeniu do celów. Dlatego zastanawiałam się w jaki sposób ich zjednać i pokazać, że samorząd jest przychylny. Między innymi wtedy pojawił się pomysł nagradzania - mówi Mieczysława Brzoza, Burmistrz Bobolic. Pierwsza gala opiewała tylko w jedną kategorię. Nagradzano osoby, które swoje firmy prowadziły od ponad 30 lat. Jednak z roku na rok kategorii i nagrodzonych przybywało. Wraz z kolejnymi galami byliśmy mądrzejsi i wiedzieliśmy, czym jeszcze poszczególne firmy się charakteryzują. Stworzyliśmy więc kategorie takie jak społeczna odpowiedzialność biznesu, czy najlepszy pracownik -  poinformowała nas Burmistrz Bobolic.

Sami przedsiębiorcy są również bardzo zadowoleni z możliwości prowadzenia interesów w gminie Bobolice. Ich zdaniem gmina oferuje im wiele możliwości. To bardzo miłe uczucie i sam nie wiem, kiedy minęło te 20 lat od kiedy prowadzę biznes. Cieszę się, że działamy, rozwijamy się i mam nadzieję, że kolejne 20 lat przed nami. Nasza gmina jest przyjazna i bardzo dobrze prowadzi się tutaj interesy - powiedział nam Daniel Bubień, nagrodzony przedsiębiorca.

Pomysłodawczynią gali jest Burmistrz Bobolic, Mieczysława Brzoza. Razem ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Białogardzie zorganizowała imprezę, której celem jest przede wszystkim integracja lokalnych przedsiębiorców, wymiana doświadczeń między nimi, ale także ułatwianie kontaktów z instytucjami okołobiznesowymi takimi jak urzędy skarbowe, banki, przedstawiciele nadzoru budowlanego, czy władze samorządowe oraz instytucje, które skupiają i reprezentują interesy przedsiębiorców.

W tym roku Bobolice zostały również nagrodzone w szczególny sposób. Otrzymały tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego 2015. Wręczenie tej nagrody odbędzie się 5 listopada podczas III Konferencji Przedsiębiorczości w Łodzi. Swoje uznanie dla bobolickiej przedsiębiorczości wyraził również Senator Piotr Ziętarski. Widać tu postęp i widać też, że przedsiębiorcy wzięli wszystko w swoje ręce. Jestem pod wrażeniem dynamicznego rozwoju małych ojczyzn - powiedział senator.

Relacja z gali już dzisiaj w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: