Usiłowali podpalić drzwi od piwnicy - tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-10-19 09:14:59
Usiłowali podpalić drzwi od piwnicy - tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 12.10.2015 do 18.10.2015 r. strażnicy podjęli 99 interwencji w stosunku do 90 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 33 zdarzenia, a w 30 przypadkach interwencję podjęli strażnicy miejscy.

14.10.2015 około godziny 8:00 dyżurny Straży Miejskiej dostał telefoniczne wezwanie na interwencję na ul. Bohaterów Warszawy, gdzie nieznany mężczyzna miał swoim zachowaniem zakłócać spokój i porządek publiczny. Na miejscu zastano opisanego mężczyznę, który głośno krzyczał oraz zaczepiał i szarpał przechodniów. Jego zachowanie i wygląd świadczyły, iż znajduje się on pod wpływem narkotyków. Mężczyznę doprowadzono do szpitala na oddział psychiatryczny, jednak z uwagi na jego stan po zażyciu narkotyków, nie został przyjęty na oddział. Tak samo nie został przyjęty przez Policję, dlatego mężczyznę strażnicy odwieźli do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę bratu.

15.10.2015 około godziny 17:35 kierowca autobusu zgłosił, że w autobusie znajduje się chłopiec, który nie wie jak się nazywa, ani gdzie mieszka. Patrol, który udał się na miejsce zastał w autobusie na pętli autobusowej 21-letniego młodego mężczyznę z zespołem Downa. Podawał on tylko szczątkowe informacje na temat tego, jak się nazywa i gdzie mieszka. Okazało się, że w Szczecinku przebywa u rodziny, sam wyszedł z domu i nie potrafił do niego wrócić. Na szczęście strażnikom udało się ustalić adres zamieszkania jego rodziny i przekazać go rodzinie.

16.10.2015 około godziny 17:50 strażnicy otrzymali wezwani na interwencję na ul. Kościuszki, gdzie grupka nieletnich usiłowała podpalić drzwi do piwnicy. Na miejscu zgłaszający oświadczył, że dwóch chłopców i dziewczynka podłożyli pod drzwi stertę makulatury i w ten sposób usiłowali podpalić drzwi. Strażnicy ujęli jednego ze wskazanych chłopców - był to trzynastolatek, którego przekazali opiekunom. O całej sytuacji została powiadomiona Policja.

17.10.2015 około godziny 2:20 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Gdańską został poinformowany przez przechodniów, iż przy skrzyżowaniu mężczyzna zaczepia i krzyczy na kobietę. Na widok patrolu mężczyzna uciekł, natomiast kobieta oświadczyła, iż mężczyzna zaatakował ją i nie chciał jej puścić. Strażnicy odwieźli kobietę do miejsca zamieszkania.

18.10.2015 około godziny 3:00 strażnicy miejscy patrolując ulicę Wyszyńskiego zauważyli mężczyznę leżącego na chodniku. Z uwagi na to, że nie można było go dobudzić został wezwany zespół ratunkowy, który zabrał mężczyznę do szpitala.

info: G. Grondys, Komendant Straży Miejskiej Szczecinek

Komentarze (1)

Przechodnia Grupka 2015-10-19 11:46

18.10.2015 około godziny 3:00 strażnicy miejscy patrolując ulicę Wyszyńskiego zauważyli mężczyznę leżącego na chodniku. Z uwagi na to, że nie można było go dobudzić został wezwany zespół ratunkowy, który zabrał mężczyznę do szpitala. <<<- (mniej więcej szczegółowo) :" a tak serio to koleżanki brat z kolegą podeszli, tego leżącego przekręcili na bok, bo strażnicy nic z nim nie robili... a pogotowie nadjechało po około 10-15 minut. "

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: