Budżet obywatelski w Złocieńcu

  • KW
  • 2015-10-16 14:44:40
Budżet obywatelski w Złocieńcu
  • Foto: TV Gawex

Urząd Miasta w Złocieńcu planuje już budżet na przyszły rok. Jest to ważna informacja w związku z niedawnymi cięciami finansowymi w gminie i likwidacją, bądź przejmowaniem przez ratusz, niektórych spółek miejskich.

Budżet na rok 2016 jest moim budżetem, natomiast budżetu na rok 2015 byłem tylko dozorcą. Musieliśmy go przyjąć z racji wyborów i tego, że został on ustalony przed wyborami - mówi Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski. Mamy już zebrane propozycje na to, co powinniśmy zrobić i jakie rzeczy wykonywać w kolejnym roku - dodaje. Niebawem złocieniecki urząd powinien przedstawić propozycję budżetu, natomiast cały czas mieszkańcy Złocieńca informowani są o pracach nad tym dokumentem. Staramy się ich aktywizować, aby mogli bardziej zaangażować się w życie miasta - zaznacza K. Zacharzewski.

Jak podkreśla burmistrz, bardzo istotną częścią planowanych w przyszłym roku wydatków jest budżet obywatelski. Polega on przede wszystkim na zaangażowaniu mieszkańców miasta i gminy w życie swojej lokalnej społeczności poprzez wydawanie pieniędzy na zgłoszone przez nich samych inwestycje. Będziemy starali się namówić do tego pomysłu radnych, a później, na początku 2016 roku, poprosimy mieszkańców aby wyrazili swoje zdanie co miałoby zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego - podsumowuje burmistrz.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: