Panie z Klubu na Obcasach rozmawiały o stresie

  • KW
  • 2015-10-15 11:25:31
Panie z Klubu na Obcasach rozmawiały o stresie
  • Foto: TV Gawex

Klub na Obcasach ruszył z nowym sezonem. Tym razem na specjalnym spotkaniu panie wzięły się za temat, który jest swego rodzaju chorobą naszych czasów i nie każdy ma odwagę się do niej przyznać.

To kolejne spotkanie Pań z Klubu na Obcasach działającego przy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku. ''Stres w życiu kobiety'' - to tytuł naszego spotkania. Mówimy o tym, co robić aby było go jak najmniej. Wiemy, że nie da się wyeliminować go do końca, jednak są pewne metody, dzięki którym można ten stres zmniejszyć -  mówi Alicja Owodzin przewodnicząca KnO. Wczorajsze spotkanie poprowadzili Anna Mackiewicz psycholog i psychoterapeuta oraz Marcin Bańka psychoterapeuta, pedagog oraz socjoterapeuta. Zaproszeni goście opowiadali roli stresu w życiu, a także o sposobach radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Na spotkaniu przeprowadzony został również test psychologiczny oraz ćwiczenia relaksacyjno-terapeutyczne. Stres dotyka nas wszystkich i w dzisiejszych czasach jest ogromnym problemem, dlatego chcemy ludziom pokazać, że stres jest czymś, z czym można walczyć i sobie radzić. 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i w tym miesiącu dużo mówi się o stresie i innych chorobach - informuje Marcin Bańka, psychoterapeuta. Jak mówi Anna Mackiewicz, podczas wykładu prowadzący przedstawili podstawowe techniki terapeutyczne i relaksacyjne, aby każdy mógł stosować je w domu. 25% społeczeństwa choruje lub jest zagrożonych chorobą psychiczną. Takie akcje jak propagowanie zdrowego trybu życia odgrywają bardzo ważną rolę - dodaje nasza rozmówczyni.

Na spotkaniu zjawiło się bardzo dużo słuchaczy, co bardzo cieszy organizatorów. Przewodnicząca Klubu na Obcasach, Alicja Owodzin, zapowiedziała już kolejne równie ciekawe spotkanie. 10 listopada panie spotkają się po raz kolejny, tym razem tematem będzie szczęście, a spotkanie poprowadzi modelka, psycholog i właścicielka szkoły szczęścia ze Szczecina.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: