Trwają prace przy Strefie Aktywnego Wypoczynku

  • KW
  • 2015-10-14 14:30:40
Trwają prace przy Strefie Aktywnego Wypoczynku
  • Foto: TV Gawex

Po koniec lipca br. rozstrzygnięto przetarg, który wyłonił wykonawcę inwestycji jaką jest Strefa Aktywnego Wypoczynku. Powstaje ona na Osiedlu Kopernika.

Prace ruszyły już w połowie sierpnia. Po wstępnym uporządkowaniu terenu przystąpiono do robót ziemnych. W chwili obecnej trwa budowa promenady, która ma biec dookoła stawu. Jesteśmy w fazie realizacji. Kilka miesięcy temu podpisaliśmy umowę ze szczecinecką firmą, która wyłoniona została z postępowania przetargowego. Inwestycja zaplanowana została na dwa lata. W tym roku wykonamy układy komunikacyjne i część infrastruktury dla rolkarzy dookoła stawu -  mówi Daniel Rak, Wiceburmistrz Szczecinka. Widzimy pewne zagrożenie jeżeli chodzi o dotrzymanie harmonogramu, niemniej jednak warunki pogodowe, które mamy, są optymistyczne dla wykonawcy i liczę na to, że uda się wszystko wykonać w terminie - dodaje. Firma, która wygrała przetarg i zajmuje się pracami chce ukończyć budowę promenady jeszcze przed początkiem zimy.

Strefa Aktywnego Wypoczynku będzie terenem rekreacyjnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - ławeczki, stoliki, miejsce na ognisko, plac zabaw. Będzie tam miejsce zarówno dla miłośników jazdy na rolkach, jak i wędkarzy. W bezpośrednim otoczeniu powstaną też zielone tarasy, a cały teren zostanie skomunikowany z targowiskiem. Zakończenie prac przewidziane jest na czerwiec 2016 roku. Koszt całej inwestycji to około 1,4 miliona złotych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: