Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego

  • KW
  • 2015-10-13 14:51:08
Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Uroczystość jest dosyć młoda, gdyż obchodzimy ją po raz dziewiąty w naszym kraju.

Po raz pierwszy Dzień Ratownictwa Medycznego obchodzony był w 2006 roku w Wyszkowie, w województwie mazowieckim. Połączony był z 50-leciem istnienia wyszkowskiego pogotowia ratunkowego. W uroczystości wziął udział ówczesny Minister Zdrowia Zbigniew Religa. W trakcie trwania „dnia” uczestnicy mogli obejrzeć pokaz działania służb ratowniczych (pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji) zakończony przetransportowaniem poszkodowanych w wypadku samochodowym do szpitala karetką pogotowia i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego wszystkim, którzy w swej pracy niosą pomoc i uznają za najwyższą wartość życie drugiego człowieka, składamy najserdeczniejsze życzenia. Wykonywana przez Was praca jest szczególna - ratując ludzkie życie, ratujecie najcenniejszy dar, jaki posiada każdy człowiek. Udzielacie pomocy potrzebującym w stanach zagrożenia życia, pracujecie w wymagających i trudnych sytuacjach. Dziękujemy za pełne poświęcenie i życzymy satysfakcji z udanych akcji ratunkowych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: