Święto Edukacji w gminie Szczecinek

  • KW
  • 2015-10-13 13:41:24
Święto Edukacji w gminie Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, obchodzony jest w Polsce 14 października. Jednak to dziś (13.10) gmina Szczecinek zorganizowała obchody związane z tym świętem w Szkole Podstawowej w Turowie.

W tak ważnych dla oświaty wydarzeniach wzięły udział władze gminy, wójt Ryszard Jasionas, dyrektorzy szkół, zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele. Podczas uroczystości podkreślona została rola edukacji i wychowania w życiu młodych ludzi, a także powaga zawodu nauczyciela. W trakcie uroczystych obchodów wręczone zostały stypendia wójta gminy Szczecinek, które przyznano uczniom za osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu oraz kultury. Podwyższa się dzięki temu zaangażowanie wśród uczniów i grona pedagogicznego. Stypendia i podziękowania to uhonorowanie wieloletniej, ciężkiej pracy. Taki Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby tę pracę podsumować i wręczyć uroczyście nagrody i podziękowania - mówił Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Nie zapomniano także o rodzicach, którzy od samego początku, wkładają trud i ciężką pracę w edukację swoich pociech. Dlatego przy okazji dzisiejszej uroczystości zostały wręczone także listy gratulacyjne rodzicom uczniów. To właśnie w domu tak naprawdę zaczyna się edukacja i kształtowanie młodych umysłów - usłyszeliśmy przy wręczaniu gratulacji.

Wójt nagrodził też dyrektorów oraz nauczycieli, którzy w sposób szczególny angażują się w swojej pracy. Podczas Dnia Edukacji Narodowej doceniany zawsze jest każdy, kto ma wkład w naukę i rozwój młodzieży. Nagrody i stypendia wójta gminy Szczecinek mają zachęcić do dalszej pracy nie tylko samych nagrodzonych, ale mają też być inspiracją dla pozostałych uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Relacja z Dnia Edukacji Narodowej już dzisiaj w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: