Dzień otwarty w szczecineckim hospicjum

  • KW
  • 2015-10-12 14:17:52
Dzień otwarty w szczecineckim hospicjum
  • Foto: TV Gawex

Po raz kolejny parafia pw. św. Franciszka z Asyżu zorganizowała dzień otwarty w hospicjum, które znajduje się na terenie tej właśnie parafii. Wierni mieli okazję zobaczyć jakie prace zostały dotychczas wykonane i co jeszcze trzeba zrobić, aby hospicjum mogło rozpocząć swoje działanie.

Tradycyjnie już od kilku lat robimy dni otwarte po to, aby wierni mieli okazję zobaczyć na jakim etapie są prace w hospicjum. Jest to też dobry czas, ponieważ ubogacamy troszkę Dzień Papieski i już za trzy tygodnie po raz kolejny będziemy kwestować na cmentarzach - mówi ksiądz Marek Kowalewski, proboszcz parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu i zarazem prezes zarządu Hospicjum Domowego w Szczecinku. Jak zaznacza ksiądz to także jedyny sposób, aby ludzie zobaczyli na co idą pieniądze, które sami ofiarowują, a także ile ich jeszcze potrzeba, aby hospicjum dokończyć.

Budowa hospicjum trwa już ponad pięć lat, a finansowana jest z kwest, darowizn samorządów i ludzi dobrej woli, a także z 1%. Już 1 listopada czeka nas kolejna kwesta na szczecineckim i okolicznych cmentarzach. Przypomnijmy, rok temu podczas kwest, które odbywały się 1 listopada na nekropolii w Szczecinku, a także w miejscowościach gminy Szczecinek i w Złocieńcu zebrano 63 910,16 złotych.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: