Konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej

  • KW
  • 2015-10-12 10:42:17
Konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej
  • Foto: TV Gawex

W minioną niedzielę (11.10) w CK Zamek odbyła się konwencja wyborcza kandydatów Platformy Obywatelskiej do parlamentu RP - Wiesława Suchowiejki oraz Piotra Zientarskiego.

Już za dwa tygodnie czekają nas wybory parlamentarne, w związku z tym kandydaci do parlamentu robią wszystko, aby przekonać wyborców do oddania głosu na nich właśnie. Wczoraj, 11 października w szczecineckim zamku zorganizowano konwencję wyborczą kandydatów do Sejmu i Senatu RP z ramienia Platformy Obywatelskiej - Wiesława Suchowiejki, który kandyduje na Posła RP oraz Piotra Zientarskiego, który stara się o otrzymanie mandatu senatorskiego.

Na konwencję przybyli działacze Platformy Obywatelskiej, zaproszeni goście, mieszkańcy oraz radni naszego miasta. Mam nadzieję, że 25 października oddacie państwo głos na listy Platformy Obywatelskiej. Mam także nadzieję, że zrobicie tak, jak ja i oddacie głos na naszych parlamentarzystów - rozpoczął konwencję prowadzący spotkanie Daniel Rak. Kandydaci podczas swoich wystąpień zaprezentowali plany Platformy Obywatelskiej oraz swoje na najbliższą kadencję. Pierwszy zaprezentował się Wiesław Suchowiejko. Jego wystąpienie poprzedziła oficjalna prezentacja spotu wyborczego, a następnie kandydat na Posła RP rozpoczął swoje przemówienie i prezentację planu wyborczego. Jesteśmy w pełni kampanii wyborczej, myślę, że powinniśmy się mocno mobilizować, jest z kim walczyć w tych wyborach i mam nadzieję, że nie będzie z kim przegrać, jednak jest z kim wygrywać. Przed nami poważne zadanie - rozpoczął Wiesław Suchowiejko. Jego program zakłada między innymi zniesienie składek NFZ oraz ZUS, wparcie wielodzietnych rodzin, 12 zł - minimalna stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych, ''wiejski stragan'', czyli skrócona ścieżka dystrybucji żywności wytwarzanej przez producentów, która ma trafiać szybciej do konsumentów, zdrowie dzieci - program profilaktyczny stomatologiczny dla dzieci, wyższe kredyty studenckie, ograniczenie finansowania partii, czy realizacja narodowego planu dróg.

W kolejnej części niedzielnej konwencji wyborczej zaprezentował się Senator Piotr Zientarski.  Wcześniej jednak mogliśmy obejrzeć oficjalny spot wyborczy senatora, który składał się z wypowiedzi aktualnych posłów i senatorów z różnych partii politycznych, odnoszących się do tego, jak zaangażowanym senatorem przez mijającą właśnie kadencję był senator Zientarski. Ja wiem, co się robi w Senacie, ja wiem, jak trzeba przygotować inicjatywy ustawodawcze, które skutecznie trzeba przeprowadzić i wiem, na czym mechanizm parlamentu polega. Nie odrywam się także od społeczności lokalnej, bo parlamentarzysta to też człowiek, który służy swojej społeczności - przemawiał kandydat do Senatu.

Zaraz po nim głos zabrał Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, który w swoim wystąpieniu przekonywał do zagłosowania na szczecineckich kandydatów: Piotra Zientarskiego oraz Wiesława Suchowiejko. Na zakończenie kandydaci wraz ze współpracownikami wyszli na scenę, a zebrani na sali konferencyjnej nagrodzili ich głośnymi brawami.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: