Włodzimierz Piesiak laureatem nagrody Gryfita 2015

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-10-10 21:30:16
Włodzimierz Piesiak laureatem nagrody Gryfita 2015
  • Foto: SAPiK

Laureatem drugiej edycji nagrody kulturalnej Gryfita 2015 został Włodzimierz Piesiak, wieloletni dyrektor szczecineckiej Szkoły Muzycznej. Nagroda ta, po raz drugi z rzędu jest przyznawana przez burmistrza miasta Jerzego Hardie Douglasa osbom, które w sposób szczególny przyczniły się do rozwoju i szerzenia kultury w naszym mieście.

Włodzimierz Piesiak to wielki miłośnik i propagator muzyki. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu setki osób w naszym mieście mają kontakt z tą wdzięczną formą sztuki. Włodziemierz Piesiak zasłużył się między innymi, powołaniem do życia szczecineckiej Małej Filharmonii. Dzięki działaniom Małej Filharmonii uczniowie poznają muzykę, a nauczyciele realizują swoje pasje, korzysta na tym także społeczność lokalna, która ma możliwość słuchania muzyki klasycznej na koncertach, częściej niż okazjonalnie. Dzięki tej inicjatywie szczecinecka Szkoła Muzyczna nawiązała ciekawą współpracę ze Szkołą Muzyczną w Neusterlitz i Neubrandenburgu. Młodzież z tych szkół kilkakrotnie, wspólnie koncertowała, w kościołach i salach  naszego miasta i regionu.

Kolejny ważny projekt zainicjowany i realizowany przez  tegorocznego laureata nagrody Gryfita 2015, to Warsztaty Instrumentów Dęntych. Projekt ruszył w roku 2000 i tego lata, w Szczecinku odbyła się 15 edycja Międzynarodowych Warsztatów Instrumentów Dętych. Dziś  bowiem wydarzenie to ma charakter międzynarodowy i jest na stałe wpisane w kalendarz ważnych wydarzeń muzycznych. Warsztaty to niepowtarzalna okazja dla młodych ludzi z całej Polski, aby w tak urokliwym miejscu szlifować swoje umiejętności pod okiem najlepszych instrumentalistów i pedagogów, którzy na tę właśnie okazję zjeżdżają się do Szczecinek z całego świata.

Włodzimierz Piesiak dba o to, by muzyka instrumentalna rozbrzmiewała na szczecineckich ulicach, placach i w parkach jak najczęściej. W Ogrodzie Różanym Parku Miejskiego corocznie odbywają się koncerty z cyklu Park Pachnący Muzyką. Młodzi muzycy systematycznie koncertują także na Placu Wolności, nie tylko w ramch koncertów latnich, ale także zimowych.

Nagroda kulturalna Gryfita 2015 to wyraz wdzięczności i uznania  kapituły oraz władz miasta dla Włodzimierza Piesiaka za jego ważny wkład w rozwój kultury szczecineckiej. Jako redakcja TV Gawex, również serdecznie gratulujemy laureatowi  i życzmy wielu dalszych sukcesów.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: