XII Papieski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym

  • KW
  • 2015-10-10 17:11:22
XII Papieski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym
  • Foto: TV Gawex

W sobotę, 10 października przed Dniem Papieskim, który przypada każdego roku 12 października, w szczecineckiej Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu zorganizowano rekreacyjno-sportowe wydarzenie dla całych rodzin.

Papieski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym, bo tak nazywa się ta impreza, organizowana jest cyklicznie w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu i w tym roku odbyła się jej dwunasta edycja. Na uczestników dzisiejszego wydarzenia czekało naprawdę wiele atrakcji, dodatkowo słoneczna pogoda zachęciła do przyjścia na teren parafii przy ulicy Bukowej.

Dzisiaj najważniejszy był start w przełajowym rajdzie rowerowym. Trasa rajdu przebiegała dobrze już znaną szczecineckim cyklistom pętlą, która znajduje się obok kościoła św. Franciszka. Cykliści biorący udział w papieskim ściganiu pokonywali trasy o różnych długościach, adekwatne do swojego wieku. Inne atrakcje czekały na przedszkolaki przy kościelnym mini zoo. Tam, pod okiem działaczy PZW Jesiotr, odbywały się zawody wędkarskie, które sprawiły ogromną frajdę najmłodszym obu płci. Nie mogło zabraknąć także wspólnego spaceru nordic walking szlakiem Jana Pawła II. Na wszystkich uczestników dzisiejszego wyścigu i towarzyszących konkurencji czekały nagrody przygotowane przez organizatorów.

To jeszcze nie koniec wydarzeń. Jutro (11.10), w ramach Dnia Papieskiego, odbędą się spotkania modlitewne, a od godziny 11 do 13 będzie można zwiedzać plac budowy hospicjum, które powstaje przy kościele. Jak powiedział nam ksiądz Marek Kowalewski, Proboszcz Parafii, darczyńcy mają wręcz obowiązek sprawdzenia, na co przeznaczane są środki, które trafiają na konto komitetu budowy. Pieniądze na budowę zbierane są podczas różnych akcji. Są to między innymi, Pola Nadziei, 1% podatku, a 1 listopada odbywa się publiczna kwesta na cmentarzach naszego regionu.

Relacja z dzisiejszego papieskiego ścigania już w poniedziałek w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: