Mieszkańcy protestują: NIE dla monopolu paliwowego w Drawsku Pomorskim!

  • KW
  • 2015-10-09 12:56:02
Mieszkańcy protestują: NIE dla monopolu paliwowego w Drawsku Pomorskim!
  • Foto: www.tech.wp.pl

18 października o godzinie 16:00 w Drawsku Pomorskim mieszkańcy zorganizują akcję protestacyjną przeciw domniemanej zmowie cenowej paliw na stacjach. Tego, co dzieje się z cenami paliw w Drawsku Pomorskim nie można nazwać żartem, komedią czy dramatem. Jest to skandal! - usłyszeliśmy od zbulwersowanych mieszkańców.

W Drawsku Pomorskim funkcjonują trzy różne stacje benzynowe, a na każdej z nich ceny paliw są identyczne i zmieniają się niemal jednocześnie. Najgorsze, że są one zawyżone. Jedne z najwyższych w skali województwa i całego kraju. W miejscowościach oddalonych o kilka kilometrów od Drawska Pomorskiego takich jak Złocieniec czy Kalisz Pomorski ceny paliwa są niższe nawet o 20 groszy na litrze Pb95! - czytamy w informacji, która dotarła do naszej redakcji. Zdenerwowani mieszkańcy utworzyli na facebooku specjalne wydarzenie ''NIE dla monopolu paliwowego w Drawsku'', które cieszy się dużym zainteresowaniem. W Drawsku też zasługujemy na paliwo w dobrej cenie. Dlatego organizujemy akcję protestacyjną. Zapraszamy każdego z samochodem, skuterem, kosiarką spalinową oraz chętnych z pustymi butelkami. Start o godz. 16:00 na stacjach w Drawsku Pomorskim. Podjedźmy pod dystrybutory, zatankujmy za kilka groszy i płaćmy. Najlepiej kartą - czytamy na facebookowym profilu. Mieszkańcy dzielą się tam także zdjęciami cen paliw, oleju napędowego i gazu z różnych stacji znajdujących się w regionie.

Na przełomie roku 2007 i 2008 już taki strajk w Drawsku Pomorskim miał miejsce. Przyniósł on oczekiwany efekt, jednak tylko na jakiś czas. Od tego momentu minęło wiele lat, rynek paliw w Drawsku Pomorskim bardzo się nie zmienił i znów zamienił się, jak to mówią mieszkańcy, w zagłębie najdroższego paliwa w Polsce. Poniżej film z akcji protestacyjnej sprzed siedmiu lat.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: