Przedmioty codziennego użytku sprzed II wojny światowej w Szczecinku

  • KW
  • 2015-10-09 12:25:48
Przedmioty codziennego użytku sprzed II wojny światowej w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Od czwartku 8 października w Muzeum Regionalnym w Szczecinku podziwiać można oryginalną wystawę o nazwie "Sól i pieprz. Historia od kuchni".

Na wystawie prezentowane są przedmioty codziennego użytku, z których korzystali mieszkańcy między innymi Pomorza jeszcze przed II wojną światową. Jest to seria domowych wystaw, które chcemy w naszym muzeum robić, i które zaplanowaliśmy na kilka lat. Wcześniej byliśmy w łazience, teraz jesteśmy w kuchni i jadalni - opowiada Anna Dymna z Muzeum Regionalnego w Szczecinku. Przyglądając się tej wystawie możemy zauważyć, że sporo tych rzeczy używamy w naszych domach do dzisiaj, jednak niektóre przedmioty są w troszkę zmienionej formie. Prezentujemy też np. maselnice i maszyny do nadziewania kiełbas, których teraz rzadko używa się w domach. Część rzeczy natomiast się nie zmieniła, np. formy do ciast, brytfanki - dodaje A. Dymna.

Wystawę podziwiać można do 6 grudnia tego roku. Warto przyjść i zobaczyć jak wyglądały rzeczy, których używali nasi krewni, babcie czy dziadkowie kilkadziesiąt lat wstecz.

Relacja z wystawy już dzisiaj w TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: