Firma z Jastrowia rozbierze budynek starego dworca PKS. Prace ruszą 14 października

  • KW
  • 2015-10-08 14:35:30
Firma z Jastrowia rozbierze budynek starego dworca PKS. Prace ruszą 14 października
  • Foto: TV Gawex

We wrześniu 2014 roku dworzec autobusowy w Szczecinku zmienił swoją lokalizację. Stary dworzec przy ulicy Kaszubskiej został zamknięty, a jego imitację umiejscowiono przy dworcu PKP.

Szczecinecki PKS przez kilka miesięcy próbował sprzedać obiekt po starym dworcu oraz działkę przy ulicy Kaszubskiej. Niestety, bez skutku. W konsekwencji zdecydowano rozebrać ten budynek, a następnie sprzedać całą działkę o powierzchni blisko 1,5 tys. m2. Ogłoszono więc przetarg na te prace. 6 października podpisałam umowę z firmą z Jastrowia, która będzie rozbierać ten budynek. Od wczoraj firma zwozi swoje urządzenia i maszyny na miejsce, a wszystko pilnowane jest przez ochronę. Prace powinny więc ruszyć lada dzień - mówi Halina Mozolewska, prezes szczecineckiego PKSu. 

Z uwagi na to, że PKS posiada pozwolenia i już 6 października została zgłoszona chęć rozbiórki do nadzoru budowlanego, prace rozbiórkowe rozpoczną się w środę, 14 października. Firma skupia się teraz na tym, aby przygotować teren do prac - przywieźć wszystkie potrzebne urządzenia, ogrodzić teren i następnie przystąpi do rozbiórki - informuje H. Mozolewska. Co dalej po rozbiórce budynku? PKS w Szczecinku nadal będzie chciał ten grunt sprzedać. Podejmuję wiele rozmów i czynności związanych ze zbyciem tego terenu, natomiast nie chcę zapeszać. Jeszcze kilka dni i sprawa powinna się wyjaśnić - zdradza prezes Mozolewska. Potencjalni nabywcy chcą, aby teren był uporządkowany - dodaje.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: