Rusza RPO WZ - spotkanie informacyjne w Szczecinku

  • KW
  • 2015-10-08 13:26:00
Rusza RPO WZ - spotkanie informacyjne w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W Centrum Konferencyjnym Zamek o godzinie 11:00 rozpoczęła się konferencja informacyjna poświęcona Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Inicjatywa zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Północną Izbę Gospodarki w Szczecinie oraz Urząd Miasta Szczecinka. W szczecineckim Zamku Książąt  Pomorskich pojawili się dzisiaj samorządowcy z całego powiatu oraz przedstawiciele lokalnego biznesu, zainteresowani pozyskiwaniem środków pomocowych z Unii Europejskiej.

Konferencję rozpoczął Burmistrz Szczecinka - Jerzy Hardie-Douglas, który w krótkiej prezentacji przedstawił dokonania inwestycyjne miasta z ostatnich ośmiu lat oraz przybliżył uczestnikom konferencji plany przyszłych inwestycji, które realizowane będą w mieście z wykorzystaniem wsparcia unijnego. Kolejnym punktem dzisiejszego spotkania było wystąpienie Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Tomasza Sobieraja. Marszałek przedstawił kluczowe założenia RPO WZ, omawiając między innymi priorytetowe inwestycje w naszym regionie. W tym samym czasie na Placu Wolności postawiono ogromny, dmuchany namiot, w którym przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy ze Szczecina oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmowali interesantów, mieszkańców miasta i odpowiadali na ich pytania.

Relacja ze spotkania już dzisiaj w TV GAWEX. Zapraszamy!

info: Tomasz Czuk

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: