Ćwiczenia Szczecineckiej Akademii Ratowniczej

  • KW
  • 2015-10-08 09:46:11
Ćwiczenia Szczecineckiej Akademii Ratowniczej
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecka Akademia Ratownicza prawdopodobnie ostatni raz miała okazję przeprowadzić ćwiczenia na otwartym terenie. Młodzi ochotnicy wybrali sobie na miejsce ćwiczeń teren z ruinami po bunkrze, który miał posłużyć jako symulacja trudnych warunków, w których często ratownicy muszą pracować.

Szczecinecka Akademia Ratownicza istnieje od dwóch lat. Mamy ludzi, którzy wiele się od nas nauczyli i teraz oni przekazują swoją cenną wiedzę dalej, dla innych członków SAR. W tym roku zapisało się do nas kilku nowych członków i mamy nadzieję, że im się spodoba i zostaną z nami na dłużej - mówi Marek Grzegorski ze Szczecineckiej Akademii Ratowniczej. W ramach akademii uczestniczą ochotnicy z grupy zaawansowanej i początkującej. Ci pierwsi uczestniczą w wielu ćwiczeniach od początku tego roku i zmagają się z coraz bardziej wymagającymi zagadnieniami. Nowicjusze zaś zdają sobie sprawę, że ratowanie życia to nie jest prosta sprawa, ale dająca sporą satysfakcję. I to dlatego chcą uczyć się odpowiednich umiejętności udzielania pomocy innym.

Spotkania Szczecineckiej Akademii Ratowniczej odbywają się co dwa tygodnie, więc nie są to działania zbytnio absorbujące czas młodych ludzi. Oni sami zwracają też uwagę na to, że warto posiadać umiejętność udzielania pierwszej pomocy, bo nigdy nie wiemy kiedy może nam stać się coś złego lub kiedy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy.

Relacja z ćwiczeń dzisiaj, 8 października w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: