''Rolnik'' gościł uczniów z Francji

  • KW
  • 2015-10-06 14:05:30
''Rolnik'' gościł uczniów z Francji
  • Foto: TV Gawex

W minionym tygodniu Zespół Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku po raz kolejny gościł w swoich murach uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Francji. Tym razem do Polski przyjechało prawie 50 osób.

Pracuję w szkole 27 rok i odkąd pamiętam ta współpraca z Francją była. Od 2006 roku ta współpraca jest szersza i corocznie staramy się zapraszać Francuzów do nas, nasi uczniowie także jeżdżą do Francji - mówi nauczyciel ZS nr 6, Pan Dariusz Balcer. Przez cały tydzień goście z Francji zwiedzali nasze miasto oraz region. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć stałych punktów takich jak np. wycieczka rowerowa dookoła jeziora Trzesiecko. Oni są też podobną szkołą jak my, czyli o charakterze rolniczym. Dlatego też goście za każdym razem chcą zwiedzić miejsca, które są związane z rolnictwem - dodaje p. Dariusz Balcer.

Zarówno zdaniem nauczycieli jak i samych uczniów takie wymiany są nie tylko wspaniałą okazją do podróży ale również do poznawania kultury, obyczajów danego kraju, a także innych ludzi, uczących się podobnego zawodu. Uczniowie przed przyjazdem do naszego miasta spędzili czas w Hamburgu i w Berlinie, a następnie przyjechali do Szczecinka. Nasi uczniowie lubią tu przyjeżdżać i byli bardzo zainteresowani historią Szczecinka. Zadawali naprawdę dużo pytań dotyczących okupacji niemieckiej czy Rosjan - mówi w rozmowie z nami jedna z opiekunek francuskiej grupy.

Również polscy uczniowie byli zadowoleni z wizyty francuskich gości i bardzo się cieszą, kiedy mogą spędzić chociażby tydzień z osobami reprezentującymi inna kulturę. Rewizyta szczecineckich uczniów we Francji przewidziana jest na czerwiec 2016 roku.

Relacja z wizyty w Szczecinku już dzisiaj, 6 października w serwisie informacyjnym ''Echa Dnia''.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: