Złocieniec likwiduje Ośrodek Sportu i Rekreacji

  • KW
  • 2015-10-06 13:11:30
Złocieniec likwiduje Ośrodek Sportu i Rekreacji
  • Foto: TV Gawex

Jeszcze we wrześniu br. Burmistrz Złocieńca, Krzysztof Zacharzewski, informował o cięciach finansowych w miejskich spółkach. Między innymi miało dojść do likwidacji Ośrodka Sportu i Rekreacji. 24 września odbyła się sesja Rady Miejskiej, na której miały zostać podjęte konkretne decyzje. Zapytaliśmy burmistrza, co udało się ustalić podczas sesji.

Gmina Złocieniec od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi i władze miasta starają się robić wszystko, aby z tych problemów wyjść. W związku z tym, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Złocieniec radni podjęli uchwałę m.in. o likwidacji złocienieckiego OSiRu. Ośrodek Sportu i Rekreacji został zlikwidowany, natomiast nie został zlikwidowany pewien system, który funkcjonował. Zrezygnowaliśmy z pewnych działań powielających się w jednostce. Pozostałe działania zostały przekazane do realizacji dla Urzędu Miasta - mówi Krzysztof Zacharzewski, Burmistrz Złocieńca. Radni podczas wrześniowej sesji rozmawiali także o spółkach miejskich, które zamierzają połączyć w jedną, silną. Mamy dwie słabe spółki i chcemy zrobić z tego jedną, silną, która będzie lepiej wykonywała swoje działania i będzie lepiej zarządzała - informuje K. Zacharzewski. Najistotniejszym jednak jest wprowadzenie stabilizacji i zapewnienie dla pracowników tych spółek, że będą pracowali do emerytury, i że nie muszą się obawiać o stratę pracy.

To, że przez kilka miesięcy się nic nie działo, był to czas, aby wprowadzać pewne pomysły, sprawdzać, weryfikować plany i projekty. A to, co zaproponowano na minionej sesji Rady Miejskiej to nic innego jak wypadkowa propozycji, które rozważaliśmy - podsumowuje Burmistrz Złocieńca. Trzeba przyznać, że przed samorządem złocienieckim jeszcze dużo ciężkiej pracy, poprzez którą, władze gminy zamierzają wyprowadzić gminę z zadłużenia. Radni i władze gminy mają nadzieję, że wszystko się uda, a gmina z roku na rok będzie w coraz lepszej kondycji finansowej.

Na ten temat pisaliśmy również w artykule WIDEO: Cięcia w Złocieńcu. Likwidacja OSiRu i połączenie spółek miejskich.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: