VI Rajd Jesieni 4x4 w Szczecinku

  • KW
  • 2015-10-05 09:02:45
VI Rajd Jesieni 4x4 w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Za nami kolejny rajd przeprawowy organizowany przez Stowarzyszenie 4x4 Szczecinek. Do naszego miasta przyjechało wielu miłośników off-roadu z całej Polski.

Jest to nasz szósty rajd jesieni, który organizujemy, a ogólnie już jedenasty. Każdego roku organizujemy dwa rajdy: pierwszy wiosną, drugi jesienią - mówi Andrzej Pabian ze Stowarzyszenia 4x4 Szczecinek. Tegoroczny Rajd Jesieni rozpoczął się rano w sobotę, 3 października i trwał do godzin wieczornych. Pierwsze załogi na trasy wyruszyły około godziny 9. Uczestnicy naszego rajdu mają do pokonania 67 prób przejazdu. Po każdej próbie muszą przybić pieczątkę w konkretnym miejscu. Natomiast dla samochodów, które określa się mianem ''ekstremalne'' z wyciągarkami również przygotowaliśmy specjalne, wyznaczone trasy o wyższym poziomie trudności -  mówi Andrzej Pabian.

W sobotniej rywalizacji wzięło udział 37 samochodów i 10 quadów, a cała pętla, którą musiały pokonać te pojazdy, wynosiła około 40 kilometrów. Ekipy zakończyć rajd musiały do godziny 19 i tak też się stało. Po dotarciu wszystkich na metę odbyło się wręczenie nagród i pucharów dla najlepszych. Zawodnicy mieli także okazję wspólnie pobiesiadować i porozmawiać o tym, jak przebiegły im trasy, co ich zaskoczyło, a także co muszą poprawić biorąc udział w kolejnym tego typu rajdzie. A kolejny rajd w Szczecinku Stowarzyszenie 4x4 zamierza zorganizować tradycyjnie w maju 2016 roku. 

Relacja z rajdu już dzisiaj w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: