Blisko 300 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową

  • KW
  • 2015-10-02 14:04:38
Blisko 300 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową
  • Foto: 2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Pilsudskiego w Złocieńcu

Złożenie przysięgi wojskowej to bardzo ważna chwila w życiu każdego żołnierza. Wyraża ona dojrzałość do przyjęcia trudnych i odpowiedzialnych obowiązków oraz gotowość do poświęceń dla Ojczyzny. Uroczystość złożenia przysięgi wojskowej to również wspaniała okazja do podkreślenia, że dana jednostka wojskowa ma bardzo dobre tradycje i stanowi ważną część procesu kształcenia wojskowego.

Przysięga wojskowa to coraz rzadszy widok. Tym bardziej cieszy fakt, że niedaleko nas znajduje się jednostka, do której zgłosili się nowi rekruci. Niegdyś powoływani na zasadniczą służbę, dziś z własnej woli i chęci idą w kamasze. W piątek, 2 października 2015r. o godz. 10.00 na placu apelowym 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu odbyła się przysięga wojskowa III turnusu ochotników służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych. Blisko 300 żołnierzy, którzy zostali wcieleni w dniach 1-2 września br. rozpoczynając tym samym 4-miesięczny cykl szkoleniowy, złożyło przysięgę wojskową.

Na uroczystej przysiędze zjawiły się rodziny żołnierzy, którzy zostali wcieleni do jednostki w ramach Narodowych Sił Rezerwowych. Odbędą oni teraz 4-miesięczną służbę, po której mają szansę zostać w wojsku jako żołnierze zawodowi. Ci, którzy zostali wcieleni do jednostki, od długiego czasu marzyli, aby służyć Ojczyźnie właśnie w Wojsku Polskim. Na uroczystym ślubowaniu zjawili się ważni przedstawiciele wojska oraz samorządów, między innymi dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej, pułkownik dyplomowany Artur Pikoń, a także Burmistrz Złocieńca, Krzysztof Zacharzewski. To niezwykłe wydarzenie dla jednostki i gminy Złocieniec, bowiem ostatnie takie ślubowanie w tej jednostce odbyło się w 2008 roku.

Podczas ślubowania tradycyjnie zagrała orkiestra wojskowa, urządzono defiladę brygady z prezentacją żołnierzy, a także pokaz dynamiczny plutonu rozpoznawczego. Było zatem widowiskowo i wzruszająco.

Relacja z przysięgi już dzisiaj, 2 października w serwisie informacyjnym ''Echa Dnia''. Wydarzenie zrelacjonujemy także w programie lokalnym TV GAWEX w poniedziałek, 5 października.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (4)

R.D 2015-10-02 18:46

Fajne zdjęcie :-) możecie mnie zatrudnić :-)

2015-10-02 20:16

Pięknie było

Polish Soldiers 2015-10-03 21:07

Sluze w tej jednostce jako zolnierz zawodowy i od samego poczatku mojej zawodowej kariery mowilem sobie ze powinna powrocic obowiazkowa sluzba zasadnicza jak widac marzenia sie spelniaja przynajmniej w jakims procencie poniewaz to sa narazie ochotnicy i jest to w jakims rodzaju test przed wprowadzeniem obowiazkowej sluzby na to wyglada poniewaz nikt nam zolnierzom tego nie powie wprost.Obowiazkowa sluzba zrobi tylko dobrze naszym mlodym chlopakom poniewaz po takim 4 miesiecznym szkoleniu baranki lekko wyjda z glowki bo jezeli ten plan przepadnie to u nas w kraju beda tylko miekkie faje moim zdaniem kazdy zdolny do walki(kat.a )powinien byc obeznany z bronia roznego rodzaju by w razie czego pojsc walczyc za nasz kraj a ze jest jaki jest to trudno ale my Polacy musimy bronic naszej suwerennosci i granic bo Ojczyzny sie nie wybiera ma sie ja do konca swoich dni i jest tylko jedna.Troszke trudu kosztuje sluzba Ojczyznie ale naprawde warto kazdy poczuje sie kims wyjatkowym.

samson 2017-05-20 00:00

Ojczyzna to matka a matce nie pozwoli zaden syn zrobic krzywdy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: