Uczniowie SP nr 1 świętowali Międzynarodowy Dzień Muzyki

  • KW
  • 2015-10-01 14:29:09
Uczniowie SP nr 1 świętowali Międzynarodowy Dzień Muzyki
  • Foto: TV Gawex

Muzyka odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Wiele osób jest zdania, że nie da się żyć bez muzyki. Wpływa ona na nasze emocje, nastroje, uspokaja i rozładowuje stres. I właśnie o tym przekonać mogli się dzisiaj uczniowie szczecineckiej ''jedynki'', czyli SP nr 1, którzy hucznie i w doskonałych humorach świętowali Międzynarodowy Dzień Muzyki.

Od 1975 roku na całym świecie właśnie 1-go października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki, podczas którego odbywa się wiele muzycznych gal oraz koncertów. Ten dzień to doskonała okazja do promowania muzyki nie tylko w formie odbiorczej, ale również i wykonawczej.

Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku. Każda z dzisiejszych przerw obfitowała w mini koncerty, podczas których uczniowie mieli okazję do zaprezentowania się przed swoimi kolegami. I trzeba przyznać, że przyszło im to z ogromną łatwością, a także bez stresu. W ramach wydarzenia uczniowie klas 1-3 przystroili swoje ubiory oraz sale i korytarze motywami związanymi z muzyką np. nuty, klucze muzyczne, instrumenty. Również najmłodsze klasy wzięły udział w obchodach tego dnia, a zadanie do łatwych nie należało. Jak mówią opiekunowie maluchów, do tego wydarzenia przygotowywały się już od jakiegoś czasu, aby wszystko przebiegło prawidłowo i profesjonalnie. Uczniowie bardzo dobrze bawili się podczas Międzynarodowego Święta Muzyki i zapowiadają, że to nie koniec muzycznych atrakcji i już niedługo w ich szkole odbędzie się kolejny koncert.

Relacja z tego wydarzenia już dzisiaj w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: