Kolejna sesja Rady Powiatu - tym razem krótka i treściwa

  • KW
  • 2015-10-01 12:17:07
Kolejna sesja Rady Powiatu - tym razem krótka i treściwa
  • Foto: TV Gawex

W minioną środę, 30 września 2015 r. po raz 13. zebrali się powiatowi radni, aby zająć się najważniejszymi sprawami powiatu szczecineckiego. Tym razem, pod nieobecność przewodniczącej Doroty Chrzanowskiej, obrady poprowadził wiceprzewodniczący Adam Podpora.

W części interpelacyjnej z prawa głosu skorzystało dwoje radnych. Jako pierwsza głos zabrała Joanna Pawłowicz, która zwróciła się z prośbą do Starosty Krzysztofa Lisa, aby w ramach rozpoczynających się wkrótce prac modernizacyjnych poprawić także widoczność na wyjeździe z ulicy Akacjowej na Stanisława Staszica (dzielnica Świątki). Zdaniem radnej w miejscu tym parkowane są samochody, które zasłaniają widoczność wyjeżdżającym m.in. z terenu SOSW. Radny Grzegorz Poczobut zwrócił się z apelem szczecineckich taksówkarzy o to, by po zmroku wyłączać sygnalizacje świetlne w ciągu ulicy Wyszyńskiego. Zdaniem radnego sygnalizacje te pracują przez całą dobę w tym samym programie, co utrudnia kursowanie taksówek w nocy. Rozwiązaniem problemu miałoby być wyłączanie systemu po zmroku. Jako ostatni na mównicy pojawił się radny Janusz Babiński, który w nawiązaniu do rozmów o bezpieczeństwie na drogach poprosił o sprawdzenie stanu poboczy na drogach. Radny przekazał obawy, związane z ich stanem zgłaszane przez część mieszkańców okolicznych miejscowości.

Obecny na sesji Poseł Wiesław Suchowiejko skorzystał z możliwości wypowiedzi, w ramach tzw. wolnej trybuny. Poseł wystąpił przed zgromadzonymi w wystąpieniu, podsumowującym kończącą się kadencję: Zawsze doskonale współpracowało mi się z samorządem powiatowym. Pojawiam się u państwa regularnie, ale poczułem się w obowiązku przed zakończeniem kadencji znów tu przybyć i omówić wszystko to, co udało się nam osiągnąć i nad czym, pracowaliśmy. Wśród spraw, na które zwrócił uwagę parlamentarzysta znalazła się szczecinecka obwodnica, kwestia zezwoleń na połowy w akwenach bez operatorów, remont szkoły muzycznej, działania na rzecz lotnictwa ultralekkiego, kwestię pozyskiwania środków na wyposażenia budynku Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej, a także działalność dwóch Komitetów Honorowych, współtworzonych ze Starostą Krzysztofem Lisem. Oba z nich dotyczyły upamiętnienia bohaterów historii Polski: Józefa Piłsudskiego i przebudowy jego nieudanego pomnika oraz upamiętnienia działalności podziemia niepodległościowego na Ziemi Szczecineckiej. Mógłbym wymieniać jeszcze wiele minut wspólne przedsięwzięcia i sprawy, nad którymi pracowaliśmy wspólnie, ale z szacunku dla Państwa czasu nie zrobię tego. Wierzę, że jeszcze niejednokrotnie będziemy współpracować. Dziękuję za dotychczasowe lata owocnej współpracy – zakończył Poseł.

Natomiast w części legislacyjnej radni głosowali nad 10 uchwałami. XIII sesję rady Powiatu Szczecineckiego zakończyła odpowiedź Starosty Krzysztofa Lisa, nawiązująca do wcześniejszych interpelacji trojga radnych: Szanowni Państwo, na sali obecny był w trakcie naszej sesji dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg pan Włodzimierz Fil, któremu zlecę przeprowadzenie analizy w każdej z poruszanych przez Państwa sprawie. Przyjrzymy się i podejmiemy stosowne kroki tam, gdzie będzie to możliwe – zakończył starosta.

W ostatnich minutach posiedzenia o głos poprosił radny Grzegorz Poczobut, który w lapidarnym wystąpieniu oświadczył, iż wystąpił ze struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

info: M. Tadzik, Starostwo Powiatowe

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: