Qku – Quo vadis kulturo, czyli złocienieckie działania twórcze

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-09-30 20:54:59
Qku – Quo vadis kulturo, czyli złocienieckie działania twórcze
  • Foto: ZOK

W poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytanie dotyczące kierunku w którym zmierza kultura w Złocieńcu, bo o nim mowa uroczyście podsumowano projekt „Qku – Quo vadis kulturo, czyli złocienieckie działania twórcze”.

Projekt to sześciomiesięczna kompilacja wielu działań prowadzonych przez animatorów Złocienieckiego Ośrodka Kultury. W ramach projektu przeprowadzono 35 wakacyjnych prowokacji z dziećmi na osiedlu Czaplineckim, Mickiewicza, Budowo, Pomorskim i Gronowo oraz warsztatów fotograficznych i graficznych dla młodzieży i dorosłych.

Rozstrzygnięto również  konkursy i ogłoszono laureatów poszczególnych z nich:

Pierwszy to: „12” – konkurs plastyczny, którego głównym tematem była wizja wymarzonego ośrodka kultury. Ze zgłoszonych prac Jury Konkursowe pod przewodnictwem Lucyny Jabłońskiej wybrało 12 prac, które zostaną wykorzystane do kalendarza na 2016 rok.

Drugi konkurs to „Podaj hasło”, podczas którego należało zebrać jak największą liczbę haseł związanych z kulturą.  Jury zainspirowane pomysłami mieszkańców, po kulturalnej burzy mózgów wybrało następujące: „Kulturalna technika sceny”, „Niesamowicie kulturalna”, „Kulturalny  bibliotekarz animator” oraz „kreatywna, tolerancyjna, dyspozycyjna, przyjazna, komunikatywna, sumienna, pracowita - Kultura w Złocieńcu”. Hasła te już niebawem pojawią się na ZOK-owych  koszulkach.

Trzeci konkurs to „Print na torbę”, w którym udział wzięli uczestnicy warsztatów graficznych Rafał Łajczak, Klaudia i Kamila Prabuckie, Dorota Jaśkiewicz oraz Gosia Rostek. Grupę prowadził Artur Kunasz. Na warsztatach uczestnicy poznali podstawowe zasady grafiki, a w poszukiwaniu inspiracji udali się do Szczecina. Nowe logo grupy „człowiek bez kultury jest jak torba bez zakupów” jak nie trudno się domyśleć wydrukowane zostało na torbach reklamowych.

Ostatni element układanki to działania fotograficznej grupy warsztatowej, w której pracę zaangażowali się liczni twórcy. Ich prace, od dziś 29.09 można obejrzeć  w Galerii na ścianie Złocienieckiego Ośrodka Kultury.

W ramach podsumowania złocienieckiego projektu zostanie wykonana jeszcze jedna praca. W październikowe przedpołudnia będziemy starali się  podsumować działania projektowe w  wydawnictwie elektronicznym „Co dla Nas?”, a które stanowić będzie mały przewodnik o potrzebach naszej lokalnej społeczności.

We wszystkich działaniach  ZOK wsparło Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Kultura -Interwencje 2015.

 Info: ZOK

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: