Rodzina misiów i ich niższe podatki, czyli konferencja Platformy Obywatelskiej

  • KW
  • 2015-09-30 14:51:50
Rodzina misiów i ich niższe podatki, czyli konferencja Platformy Obywatelskiej
  • Foto: TV Gawex

Już w październiku czekają nas wybory parlamentarne. Obecnie więc partie polityczne prześcigają się w obietnicach, składanych swoim potencjalnym wyborcom. Dziś (30.09) szczecinecka Platforma Obywatelska zorganizowała konferencję prasową, na której przedstawiła projekty zmian związanych z podatkami.

Zniesienie składek ZUS i NFZ, jednolite kontrakty zatrudnienia oraz obniżenie podatku PIT do 10% - to nowe propozycje zmian, które zapowiada Platforma Obywatelska. Na dzisiejszej (30.09) konferencji, zaprezentował je również poseł z naszego regionu Wiesław Suchowiejko. Według niego wszystkie te propozycje są dziecinnie proste i możliwe do zrealizowania, co dzisiaj poseł obrazowo przedstawił  za pomocą klocków oraz rodziny składającej się z pluszowych misiów. Zdaniem posła Suchowiejko zmiana wzmacniania systemu emerytalnego nie wpłynie na dotychczasowy system, gdyż odpisy na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne wszystkich pracujących będą finansowane z budżetu państwa.

Posłowie Platformy zapowiadają również niższy podatek dla najmniej zarabiających. Ma to przywrócić Polaków na rynek pracy, znacząco podnieść zarobki oraz zminimalizować obciążenia pracy, co wyeliminuje szarą strefę zatrudnienia i pozwoli wprowadzić jednolity kontrakt zatrudnieniowy. Propozycja Platformy to również pomysł na to, aby dochód do opodatkowania na rodzinę był wyliczany na osobę. Obecne obciążenie podatkowo-składkowe wówczas spadnie z 30 do 10%.

Według PO w tych wszystkich zmianach chodzi przede wszystkim o to, by nie płacić coraz wyższych podatków, tylko aby coraz więcej ludzi je płaciło. Jednak o tym, czy te radykalne projekty zmian trafią do realizacji, zdecydują wyborcy już 25 października 2015 roku podczas wyborów parlamentarnych.

Fragmenty z konferencji zobaczą Państwo już dzisiaj, 30 września w serwisie informacyjnym ''Echa Dnia''. Start, godzina 17:15, zapraszamy!

Rodzina misiów i ich niższe podatki, czyli konferencja Platformy Obywatelskiej

Komentarze (5)

Wyborca 2015-09-30 18:00

Nie tylko D... Ale i głowę urywa ta propozycja PO. Misiom ma się rozumieć ;)

xyz 2015-09-30 21:03

Przecież po ich minach widać, że sami nie wierzą w to co mówią.

GEORGE 2015-10-01 11:02

BAJU, BAJU, BĘDZIEM W RAJU

Monika 2015-10-02 22:56

już wiadomo kto znalazł złoty pociąg :) :) :)

Pozdrawiam czrodzieji 2015-10-02 22:57

abra kanabra, a teraz z tego kartonika wyskoczy kasa dla obywatela

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: